MSI Mag Z390 1151 soket pin yamulması

srcn90

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
MSI Mag Z390 Tomahawk anakartımı geçenlerde görüntü gelmemesinden ötürü servise göndermiştim. Dün mesaj geldi Kargo'ya vermişler.
Gönderim için paketlerken işlemci soketinin pinlerinde çok hafif yamulma meydana geldi, kendim az biraz uğraşarak düzelttim, çok çok dikkatli bakılmadıkça belli olmuyor ancak yine de içime dert oldu ve servis notuna bu yaptığım hatayı da ekledim. Onlar da BIOS güncellemişler (bunun yanında farklı işlem de yapmış olabilirler oraya çok odaklanamadım telefonla konuşurken.) ve yamulan pinler için ise "hafif bir yamulma var ancak çalışmasına engel değil, kendiniz düzeltmeye çalışıp daha fazla zarar vermeyin, garanti dışı kalır." Diye not düşüp pinler için bir işlem yapmamışlar, gerek duymamışlar, bunları telefondan öğrendim, daha anakartım gelmedi. Halbuki ben düzeltin gerekirse parası neyse vereyim demiştim.
Merak ettiğim konu bu hafif yamuk pinler (sayısı sanırım 1 ya da 2 tane) PC'nin stabil çalışmasına engel olur mu? Overclock performansı düşer mi işlemcinin? (i5 9600KF)
Ekteki fotoğraf'da yamulan pinlerin yerini işaretledim, en sol sırada ortalardalar. Dediğim gibi sadece 1 ya da 2 tane ve çok çok hafif bir eğilme var.

1151.jpg

1151.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olacağını düşünmüyorum, ama servisin yaptığı yanlış yapmaları gerekirdi, ama dediğim gibi sıkıntı olacağını düşünmüyorum, geçmiş olsun.

Hocam şöyle düşünebiliriz demek ki kullanıma engel veya performansına olumsuz etki edecek kadar bir eğilme yok. Böyle düşünebilir miyiz? Çünkü böyle düşünmek istiyorum. :)

evet öyle düşünebilirsin çünkü yıvalar hafif eğilime karşın bir alan bırakılır yine aynı olcak eğilse bile aynı yolu kat edecek

O eğik pinler işlemcide temas etmesi gereken yere temas eder öyleyse değil mi? Yani tamam milimetrik mesafeler var ama öyle nanometrik falan da değil sonuçta dimi?

Geri
Yukarı