Anakartta siyah leke

GhostSoldier

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu gün bilgisayarımı temizlerken anakartın arka tarafında siyah bir şey gördüm. Elimle dokunduğumda yağlı gibiydi. Bilgisayarın çalışmasında herhangi bir sıkıntı yoktu dediğim gibi temizlik sırasında fark ettim. Bir sıkıntı yaratır mı? Neden olmuş olabilir?

WDs5Zb.jpg

Herhangi bir koku yok ve o yanığa benzeyen yer ışıktan dolayı öyle çıkmış. Anakart 23 aylık ve 1 ayı kaldı garantisine. Göndermeli miyim temizlik için?
Şöyle de başka bir açıdan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-10-05-15-47-47-451_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-10-05-15-47-47-451_com.miui.gallery.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 45
Herhangi bir koku yok ve o yanığa benzeyen yer ışıktan dolayı öyle çıkmış. Anakart 23 aylık ve 1 ayı kaldı garantisine. Göndermeli miyim temizlik için?
Şöyle de başka bir açıdan.
PC açıkken koklayın, eğer kokmuyorsa bence kullanmaya devam edebilirsiniz.
Fakat bir bilgisayarcıya götürmeniz mantıklı olacaktır.

Bilgisayarı açıp oyuna girip denedim halen bir koku yok. Başka MSI anakartlarda da bu sorun görünmüş. Kondansatör değil de soğutucu altındaki padın erimesiymiş. Kimisi garantiden değişim yapmış kimisinde garanti kabul etmemiş ürünü. Ben de göndermeyi düşünüyorum. Para iadesi yapılırsa başka bir anakart alırım en azından. İnternete anakart yağ ve anakart sıvı yazınca Donanımhaber'deki konular çıkıyor.
Buradaki bilgisayarcılar ram çalan tiplerden olduğu için göstermeyi düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı