Laptop adaptöründeki siyah leke nedir?

i72670qm

Hectopat
Aylardır o siyah erimiş şey vardı ama sıkıntı çıkarmıyordu sadece ekranda çizgiler oluşuyordu. Adaptörü çıkarttığımda çizgiler de kayboluyordu. Bugün yine saatlerce oymadım sorun yoktu aniden bozuldu. Sorunun neden kaynaklandığını veya nasıl yapabileceğim konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim, az biraz el yatkınlığım var bu tarz işlere yapmaya çalışırım.

Dosya Ekleri

• IMG_5500.jpeg
    IMG_5500.jpeg
    226,5 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_5499.jpeg
    IMG_5499.jpeg
    177,1 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_5504.jpeg
    IMG_5504.jpeg
    117,7 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_5503.jpeg
    IMG_5503.jpeg
    111,8 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_5505.jpeg
    IMG_5505.jpeg
    158 KB · Görüntüleme: 23
Altını atsana bir yanmış kartin o kısmı muhtemelen orada bir yol vardır ve yanmistir yolun sağlam olan kisimlarina bakarsın üstünü azıcık zimparalarsin sonra iki uca bakır bir kablo atarsin olur.

Atmıştım hocam ama bakabilir misiniz tekrardan?

Görmemistim pardon hocam bobin yanmış gibi görünüyor ve ortada da siyahlik var kart üstünde ne yanmış tam cikaramadim multi metre ile olcmek lazım ama buna değmez uğraşmaya bence eğer yine de uğraşacağım derseniz o yanan kisimdaki parçaları kısa devre var mı yok mu diye olcmeniz lazım varsa sokmeniz lazım dışarıda da kısa devre yapıyorsa karttaki yollarla ilgili bir sorun var lehim atmanız lazım eğer dışarıda yapmiyorsa parçaları degistirmeniz lazım yanan yerlerde yollar sağlam mi belli değil o yüzden fazla ugrastirir değmez gibi bir de parçaları 1-1 aynı almak lazım onlara kaç para derler adaptör parasina yine pek değmez iscilik fazla istiyosaniz tiner veya kart temizleme spreyi gibi bir şeyle yüzünü bir temizleyip tekrar atın karta bakalım parçaları multi metre ile olcmeniz şart ama.

Multimetrem var bir bakacağım. Adaptör yaklaşık 1000 lira hocam 150w 7.7A 19/19.5V ama şey düşündüm 2. el bu güç değerlerine sahip bir adaptöre bunun soket başını lehimlesem de olabilir gibi sizce olur mu?

Geri
Yukarı