Kei_13

Hectopat
Geçen günlerde anakartımın üzerindeki mosfet soğutucusunun aşırı ısndığını ve el bile değdiremediğimi fark ettim. AIDA64 ve HWiNFO64 programları vasıtasıyla sıcaklıkları öğrenmek istedim.

Screenshot_67.png

Herkeste, koyduğum fotoğraftaki gibi VRM olarak gözüküyor ama bende yok.

Ekran Alıntısı.PNG

Diğer koyduğum fotoğraf da kendi bilgisayarımın. Bilgisayarımda bu sensörün olmama olasılığı var mıdır yoksa bir sorun mu var? Nasıl VRM ve mosfet sıcaklıklarımı öğrenebilirim?
(Anakart: Gigabyte GA-990XA-UD3
İşlemci: AMD FX8120
Ekran kartı: NVIDIA GT730)

Bence trial versiyonu ile uzaktan yakından alâkası yok. İlk attığınız fotoğraftaki de trial versiyonu ama gözüküyor. HwInfo ile de bir bakabilir misiniz?

Hayır kardeşim o AIDA64 trial versiyonu yuzunden aynisini bende yasadim satin al gozukecektir.
Trial olsa bile orada VRM olarak gösterir ama deneme sürümü olduğu için derece kısmında [TRIAL] yazar, arkadaşın attığı görselde hiçbir sekilde VRM ile alakalı bir şey yazmıyor.

Peki bu sıcaklığı görmek için yapabileceğim başka bir şey var mı? Bir de harici termometre gibi gibi bir şeyle ölçsem doğruluğu ne kadar olur?
Bence trial versiyonu ile uzaktan yakından alâkası yok. İlk attığınız fotoğraftaki de trial versiyonu ama gözüküyor. HwInfo ile de bir bakabilir misiniz?
Screenshot_67.png
Hwınfo'da da VRM hakkında bir şey gözükmüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı