HyperX Haste 2 Wireless İnput lag var mı?

Gapirkont

Kilopat
Dostlar sipariş vermiş olduğum haste 2 Wireless bugün elime ulaştı. Kullanırken ufak olsa da sanki gecikme varmış gibi hissediyorum. Bilmiyorum belki de psikolojiktir veya uzun süredir PC kullanmadığım için öyle geliyordur ya da sensör değiştiği için farklı geliyor olabilir. 2 senedir normal haste kullanıyorum. Kablolu kullansam da kablosuz kullansam da aynı şekilde hissettiriyor, yani hissettiğim şey gecikme mi değil mi bilmiyorum ancak farklı hissettiriyor. İnput lag testi yaptığımda sensör gecikmesi 6-8ms çıkıyor. Aynı şekilde kablolu kullanınca da bu değerleri veriyor, eski kullandığım haste de birebir aynı değerleri veriyor. Bu değerler normal mi? Başka test edebileceğim bir site/uygulama var mı?

Dosya Ekleri

• resim_2024-05-13_132947159.png
    resim_2024-05-13_132947159.png
    34 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Bu fareyi kullanan çoğu kişi bu tür sorunlardan şikayetçiydi ben de o yüzden almaktan vazgeçmiştim.Sanırım ürün sorunlu.

Bu fareyi kullanan çoğu kişi bu tür sorunlardan şikayetçiydi ben de o yüzden almaktan vazgeçmiştim. Sanırım ürün sorunlu.

Açıkçası pek göremedim, Reddit'te vs. sadece Click'lerine gecikme olduğu söylenmiş ama onu da ben fark edemedim. Sadece fareyi hareket ettirirken ufak gecikme var gibi geliyor, ama test ettiğimde kablolu Haste'den bile daha iyi bir ms sonucu veriyor. Ayrıca kabloluyu kullandığımda da aynı şekilde hissettiğimi fark ettim, yüksek ihtimalle uzun süredir kullanmadığım için garip geliyor.

Haste 2 Wireless satın aldım ve kullanırken başta biraz garip geldi. 2 senedir düz haste kullanıyordum, sonrasında sensör vs. değiştiği için mi yoksa sensörde ufak bir gecikme mi var bilmiyorum. Başta gecikme var gibi hissettim ama sonrasında gecikme testleri yaptım ve bana öyle geliyor diye düşündüm ancak size de sormak istedim. Haste 2 Wireless, kablosuz modda da 7 ms civarı bir gecikme sunuyor kablolu modda da. Aynı şekilde eski kullandığım kablolu Haste'de bire bir aynı değerleri sunuyor. Bu durumda gecikme yok diye düşünüyorum. Sizce kablosuz mouse için 7 ms sensör gecikmesi çok mu? Hissedilir bir fark yaratır mı yoksa alışır mıyım?

@Noctis Lucis Caelum
@SadeceYiğit

de.PNG

Açıkçası pek göremedim, Reddit'te vs. sadece Click'lerine gecikme olduğu söylenmiş ama onu da ben fark edemedim. Sadece fareyi hareket ettirirken ufak gecikme var gibi geliyor, ama test ettiğimde kablolu Haste'den bile daha iyi bir ms sonucu veriyor. Ayrıca kabloluyu kullandığımda da aynı şekilde hissettiğimi fark ettim, yüksek ihtimalle uzun süredir kullanmadığım için garip geliyor.
Valla hocam birkaç yerde gördüm o yüzden almadım ben de , şimdi siz de diyince bence ürün sorunlu.

Geri
Yukarı