R7 5800X sistemde VRM MOS sıcaklığı 120 dereceye çıkıyor

Onur karataş

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar son 2 haftadır Cyberpunk tarzı güçlü oyunlarda ciddi FPS dropları yiyordum. İşlemci ekran kartı vs. bir anda % kullanımı bayağı aşağı düşüyor. PSU'dan şüphelendim sonra araştırdığımda anakartın VRM'ler 1 dakikada 120 dereceye çıkıyor ve sonra işlemci kullanımını aşağı düşürüyor. FPS dropları bundan mı olur sizce de? Yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci-R7 5800X.
Ekran KARTI-4070 Ti Gigabyte eagle.
Sıvı soğutucu 120mm.
Kasa eski kasa dandik bir şey. Soğutma fanı ve yan kapakları vs hiçbir şeyi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son 2 haftadır Cyberpunk tarzı güçlü oyunlarda ciddi FPS dropları yiyordum. İşlemci ekran kartı vs. bir anda % kullanımı bayağı aşağı düşüyor. PSU'dan şüphelendim sonra araştırdığımda anakartın VRM'ler 1 dakikada 120 dereceye çıkıyor ve sonra işlemci kullanımını aşağı düşürüyor. FPS dropları bundan mı olur sizce de? Yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci-R7 5800X.
Ekran KARTI-4070 Ti Gigabyte eagle.
Sıvı soğutucu 120mm.
Kasa eski kasa dandik bir şey. Soğutma fanı ve yan kapakları vs hiçbir şeyi yok.
Anakartın nedir ?

Gigabyte A320-M

Boşta 43 derece OCCT testinde 122 derecede kesiyor Uncharted 4 oynarken de aynı 122 derece oluyor FPS dropları yemeye başlıyorum işlemci ekran kartı kullanımı düşüp artıyor sürekli demin anakartın önüne bir fan koydum 100 derece de takılı kaldı herhangi bir FPS dropu yemedim ve ekran kartı ile işlemci gayet normal çalıştı %kullanımı düşüp artma yapmadı hiç.

Gigabyte A320-M

Boşta 43 derece OCCT testinde 122 derecede kesiyor Uncharted 4 oynarken de aynı 122 derece oluyor FPS dropları yemeye başlıyorum işlemci ekran kartı kullanımı düşüp artıyor sürekli demin anakartın önüne bir fan koydum 100 derece de takılı kaldı herhangi bir FPS dropu yemedim ve ekran kartı ile işlemci gayet normal çalıştı %kullanımı düşüp artma yapmadı hiç.
Hocam muhtemelen o vram sıcaklığından oluyor ancak onun o kadar ısınmasıda normal değil.

Gigabyte A320-M

Soğutucusu yok ama yinede 120 nedir ya :D

Anakart çöp mü yani hocam yeni bir anakart alayım önerin nedir?

Soğutucuda anakartın falan değil hocam bildiğin yazın bizi serinleten vantilatör mecburiyetten öyle yaptım ki anakarttan olduğunu kesinleştirmek gerekiyordu ona göre ya anakart alacağım ya da PSU'dan şüphelendim onu garantiye gönderecektim ama anakarttan yaptığını belli etti hocam 😂

Soğutucuda anakartın falan değil hocam bildiğin yazın bizi serinleten vantilatör mecburiyetten öyle yaptım ki anakarttan olduğunu kesinleştirmek gerekiyordu ona göre ya anakart alacağım ya da PSU'dan şüphelendim onu garantiye gönderecektim ama anakarttan yaptığını belli etti hocam 😂
Hocam zaten o işlemciye bu anakart yakışmamış hiç.

Vallahi forumdakiler bu markayı çok sevmiyor ancak ben kullandım bir süre gayet iyiydi Gigabyte B550 Gaming X V2 AMD AM4 DDR4 ATX Anakart site hakkında bir yorumum yok sadece model önerdim.

Hocam bir de kesinlikle hava alan güzel bir kasa almanı öneririm o parçalara yazık o cehennemin içinde :D

MSI MPG B550 Gaming Plus AM4 DDR4, 4400mHz+ (OC), HDMI, DP, M.2, USB3.2, RGB ATX Anakart | Teknobiyotik bu modelde baya iyidir.

Msı A520M-A Pro Ddr4 4600/1866MHZ M.2 M.atx Am4

Geri
Yukarı