Çözüldü Anakarttaki giriş ne girişi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tunasimsek0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba anakartımda sağ üst morlu yeşilli böyle bir giriş var bu ne girişi bilen var mı?

1699902280005.png

Bu olacaktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PS/2 portu, eski klavye ve fareleri bağlamak için.

Mor renk klavye portunu, yeşil renk fare portunu ifade eder. Sizde ikisi de olduğu için tek porta ikisi de bağlanabilir.

Arka plakada portun açıklaması var aslında.

1699901887166.png
PS/2 girişi. Sadece pembe olanlara klavye, yeşil olanlara fare bağlanıyor. Bu şekil iki renk olanlara ikisi de bağlanabiliyor. Günümüzde PS/2 klavye/fare hala bulunuyor ve ofis, okul, devlet dairesi gibi yerlerde kullanılıyor fakat en fazla 125hz/8ms hız desteklediği için oldukça kullanışsızlar.

PS/2 girişi, eski klavye ve fareleri bağlamak için.

Açık mavi renk klavye portunu, yeşil renk fare portunu ifade eder. Sizde ikisi de olduğu için tek porta ikisi de bağlanabilir.

Arka plakada portun açıklaması var aslında.

Eki Görüntüle 2013637

Peki bir şey soracağım size benim şimdi klavyem USB ile bağlanıyor ve başlangıçta benim klavye Mouse'um çalışmıyor ve BIOS'a giremiyorum ben bir tane USB'yi PS2'ye çeviren bir dönüştürücü alsam başlangıçta klavyemle BIOS'a girebilir miyim?

PS/2 girişi. Sadece pembe olanlara klavye, yeşil olanlara fare bağlanıyor. Bu şekil iki renk olanlara ikisi de bağlanabiliyor. Günümüzde PS/2 klavye/fare hala bulunuyor ve ofis, okul, devlet dairesi gibi yerlerde kullanılıyor fakat en fazla 125hz/8ms hız desteklediği için oldukça kullanışsızlar.
Peki bir şey soracağım size benim şimdi klavyem USB ile bağlanıyor ve başlangıçta benim klavye Mouse'um çalışmıyor ve BIOS'a giremiyorum ben bir tane USB'yi PS2'ye çeviren bir dönüştürücü alsam başlangıçta klavyemle BIOS'a girebilir miyim?

Başka USB klavye deneyiniz. Bende de AM3+ anakart vardı eskiden. Hali hazırda kullandığım corsair mekanik klavye'yi BIOS'ta görmezken eski USB bir klavye takınca görmüştü.

Geri
Yukarı