Anakarttaki mini PCI-e slotuna Wi-Fi kartı takmak

Emrepkr

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Görseldeki anakartı kullanıyorum.
Elimde bir tane laptoptan çıkma Wi-Fi modülü var. Bunu anakartımda işaretlediğim mini PCI-e X1 slotuna takabilir miyim diye denedim ama çentikler uyumlu değil, yani oturmuyor.
USB Wi-Fi kullandığımdan dolayı bunların kronik sorunu olan devamlı bağlantı kopması sorunundan illallah ettim.
Dönüştürücü alıp kullanabilir miyim acaba bunu? Ya da önerebileceğiniz anakartımdaki mini slota uyan Wi-Fi modülü var mı?
Açık konuşmak gerekirse anakarttaki bu slotun neye yaradığı hakkında hiçbir fikrim yok.
Eski DDR3 anakartımda hiç olmazsa PCI-e X2 slot vardı ve onda Qualcoom'un çift antenli Wi-Fi alıcısını kullanıyordum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230623_205835.jpg
    IMG_20230623_205835.jpg
    317,5 KB · Görüntüleme: 33
  • images_1_1.jpeg
    images_1_1.jpeg
    69,8 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20230623_205857.jpg
    IMG_20230623_205857.jpg
    335,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon'un hiç alışveriş yapmadım. 1 ay mı ne sonra elime ulaşıyormuş ve gümrük vergisi, gümrükte kalma vs uğraşmak istemiyorum. 2.el de önerebilirsiniz bu slota girecek kartlardan.
Zaten linkini verdiğiniz ürün Linux destekliymiş ve İntel chipsetler tarafından desteklenmiyormuş.

Amazon'un hiç alışveriş yapmadım. 1 ay mı ne sonra elime ulaşıyormuş ve gümrük vergisi, gümrükte kalma vs uğraşmak istemiyorum. 2.el de önerebilirsiniz bu slota girecek kartlardan.
Zaten linkini verdiğiniz ürün Linux destekliymiş ve İntel chipsetler tarafından desteklenmiyormuş.
Örnek tip olarak paylaştım. Amazon.com.tr üzerinde yurt dışı yazmıyorsa yurt içinden gelir

Yeni konular

Geri
Yukarı