Anakarttan 1 uzun ve 8 kısa bip sesi neden geliyor?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
1 uzun ve 8 kısa bip sesi geliyor açılışta ve ekrana görüntü gelmiyor. Sorun nedir ?

Anakartınızın modeli nedir?

ECS H55H-M 1156 pin.

Burada video adaptör testi başarısız, ekran kartı arızası yazıyor. Tamam ama ekran kartının tam olarak neyi arızalı? Nasıl tamir edilebilir? Tamir bedeli çok olur mu?

Kartınıza ve firmasına ait ses ve hata belgesine ulaşamadım. Genel listeye göre hareket edebilirsiniz. Ekran kartı ve işlemcinizin modeli nedir?

Kartınıza ve firmasına ait ses ve hata belgesine ulaşamadım. Genel listeye göre hareket edebilirsiniz. Ekran kartı ve işlemcinizin modeli nedir?

X3440 işlemcim ve RX 480 ekran kartım var.

RAM'leri çıkarıp sarı kısımlarını silin. (Listede ekran kartı diyor ama o genel bir liste olduğu için yine de bu işlemi yapabilirsiniz, zararı yok) Güç bağlantısını değiştirmeyi deneyin, elinizde başka bir ekran kartı varsa onunla test edin.

RAM'leri çıkarıp sarı kısımlarını silin. (Listede ekran kartı diyor ama o genel bir liste olduğu için yine de bu işlemi yapabilirsiniz, zararı yok) güç bağlantısını değiştirmeyi deneyin, elinizde başka bir ekran kartı varsa onunla test edin.

Dediğinizi yaptım fakat sonuç değişmedi. Şimdi bilgisayacıya gidip farklı bir ekran kartı takmayı deneyeceğim sisteme bakalım o şekilde görüntü alabilecek miyim?

Eğer görüntü alabilirseniz sorun açık bir şekilde karttadır. Yapılabilir mi diye servise götürün, olmazsa değiştirmeniz gerekecektir.

Bu arada, bilgisayarcıya bırakmanız gerekirse sistemi aldıktan sonra parçaların bütünlüğünden emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı