Bilgisayardan açılışta 2 kısa 1 uzun bip sesi geliyor

vahitcelik

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi bilgisayar açılışta her zaman olmasa da kafasına göre 2 kısa 1 uzun bip sesi geliyor. Genelde ekran kartının vermiş olduğu sorun diye öğrendim. Bende harici ekran kartını soketinden çıkartıp onboarddan giriş yaptım yine aynı bip sesini vermişti. Bütün parçaları tek tek çıkartıp denedim yine aynı bip seslerini çıkarttı. Bende ümidi kestim askere gideceğim diye uğraşmadım 6 ay yattı öyle PC. Geldiğimde tekrar açmayı denedim açıldı. Ertesi gün tekrar açmayı denediğimde yine 2 kısa 1 uzun bip sesini verdi. Monitörün kasadan VGA kablosunu çıkarttım açıldı PC sorunsuz bir şekilde. Açılınca da kabloyu tekrar takıyorum kasaya, görüntü geliyor. Her aynı hatayı verdiğinde kabloyu çıkartıp PC'yi açıp kabloyu sonra takıyorum PC açılıyor. Ama bunu askere monitör kabloyu olayını gitmeden öncede denemiştim açılmamıştı. Acaba sorun nedir? Anakartta mı sorun var acaba? Bir de çoğu zaman anakartın logosunda bekletiyor geç açılıyor. Sistemim baya bir eski.

• Asus P5G41TM-LX
  • Q9400 Quad Core
  • Sapphire HD7850
  • 4GB DDR3 Kingston RAM
  • 320GB HDD
  • Thermaltake 500W PS
  • Karpuz ekran dandik Philips Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek hatası uyarısı, belleğinizi söküp kompressor benzeri bi şekilde kuru hava ile temizleyip tekrar takın, iki slot bellek kullanıyor iseniz her bir modül ile tek tek slotları deneyin.
ASUSTeK Computer Inc. -Support- Troubleshooting P5G41T-M LX
Elimde tek RAM var o yüzden deneme fırsatım olmadı ama yerini değiştirip tak çıkar yapmıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dikkatlice dinle. 2 kısa 1 uzun olduğuna emin misin ?
Evet 2 kısa 1 uzun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı