Anakarttan görüntü alırken sistem yavaşladı

lalo22

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, arkadaşlar. Ekran kartını mecburi olarak çıkardım. Görüntü almak için anakarttan görüntü aldım ancak bilgisayar belli olacak ve rahatsız edecek bir şekilde yavaşladı. Ekran kartı önceden takılıyken böyle değildi. Yani asıl sorum: Anakarttan görüntü almak sistemi yavaşlatır mı yoksa sorun farklı bir donanımda mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem yavaşladı derken neyi kastediyorsunuz? Oyun performansı mı düştü yoksa masaüstü size akıcı mı gelmiyor?

Eğer iyi bir RAM ve İşlemciye sahip değilseniz onboard görüntü ile harici ekran kartının vereceği görüntü arasında az bir fark olabilir.

Sistem yavaşladı derken neyi kastediyorsunuz? Oyun performansı mı düştü yoksa masaüstü size akıcı mı gelmiyor?

Eğer iyi bir RAM ve işlemciye sahip değilseniz onboard görüntü ile harici ekran kartının vereceği görüntü arasında az bir fark olabilir.

Masaüstü genel olarak akıcı değil web sitelerinde bile yavaşlıyor hocam

RAM ve işlemci konusunda pek iyi parçalara sahip değilim ama önceden böyle değildi.

Masaüstü genel olarak akıcı değil web sitelerinde bile yavaşlıyor hocam

RAM ve işlemci konusunda pek iyi parçalara sahip değilim ama önceden böyle değildi.
Ekran kartı yerine anakarttan onboard görüntü aldığınız zaman RAM'ın bir kısmı GPU için ayrılır ve sisteme kalan ram miktarı bir miktar da olsa azalır. Eğer 2GB ram vs kullanıyor iseniz yavaşlık hissetme ihtimaliniz var. Şahsen donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eğer deneme şansınız var ise herhangi bir ekran kartı takıp deneyin derim.

Geri
Yukarı