Analog fotoğraf makinesi önerisi

Suvolta

Hectopat
Yer
Ankara-İstanbul-Trabzon
Daha fazla  
Hobi ve koleksiyon için almayı düşünüyorum. SLR olması tercihim. Aklımda olan modeller;
1- Minolta X700
2- Canon AE-1 / A-1
3- Pentax K1000
4- Nikon FM10
5- Olympus Om-2
Bütçe olarak uçuk olmamak kaydıyla bir sınır belirlemiyorum.

Hobi ve koleksiyon için almayı düşünüyorum. SLR olması tercihim. Aklımda olan modeller;
1- minolta X700.
2- Canon AE-1 / a-1
3- pentax K1000.
4- Nikon FM10.
5- olympus om-2
Bütçe olarak uçuk olmamak kaydıyla bir sınır belirlemiyorum.

Ayarlarla uğraşmayı ve öğrenmeyi seviyorsanız Canon AE1 pentax K1000 minolta X700 gayet güzel makineler, daha kolay bir makine arıyorsanız Canon A1 kullanıyorum otomatik birkaç ayarı var ve yardımcı oluyor.

Ayarlarla uğraşmayı ve öğrenmeyi seviyorsanız Canon AE1 pentax K1000 minolta X700 gayet güzel makineler, daha kolay bir makine arıyorsanız Canon A1 kullanıyorum otomatik birkaç ayarı var ve yardımcı oluyor.
Elimde hazırda bulunan iyi bir makine mevcut alacağım cihazı nadiren kullanacağım bahsettiğiniz uğraşlar nelerdir acaba açıklayabilir misiniz? A-1 döneminin efsanesi olarak geçiyor aklıma yatan cihazlardan birisi. Zenit’in cihazlarını kullandınız mı önerir misiniz?

Elimde hazırda bulunan iyi bir makine mevcut alacağım cihazı nadiren kullanacağım bahsettiğiniz uğraşlar nelerdir? Acaba açıklayabilir misiniz? A-1 döneminin efsanesi olarak geçiyor aklıma yatan cihazlardan birisi. Zenit'in cihazlarını kullandınız mı önerir misiniz?

Manuel olarak ayarlamanız gereken ayarlar mevcut shutter Speed, diyafram gibi bunları ideal olarak sıklıkla ayarlamak biraz zor olabilir tabii öğrenilmeyecek şey değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Manuel olarak ayarlamanız gereken ayarlar mevcut shutter Speed, diyafram gibi bunları ideal olarak sıklıkla ayarlamak biraz zor olabilir tabii öğrenilmeyecek şey değil.
Şuan vaktim olmadığı için videoyu izlemeden yorum yapıyorum normal cihazlardaki manuel ayarlarından bir farkı var mı? Elimdeki makinede de manuel ayarları kullanıyorum. Otomatik ayarlara nazaran istediğim kaliteye daha yakın çekimler elde ediyorum. Fotoğrafçılığı hobi olarak 1 yıla yakındır deneyimliyorum ama analog cihaz daha öncesinde kullanmadım.

Şu an vaktim olmadığı için videoyu izlemeden yorum yapıyorum normal cihazlardaki manuel ayarlarından bir farkı var mı? Elimdeki makinede de manuel ayarları kullanıyorum. Otomatik ayarlara nazaran istediğim kaliteye daha yakın çekimler elde ediyorum. Fotoğrafçılığı hobi olarak 1 yıla yakındır deneyimliyorum ama analog cihaz daha öncesinde kullanmadım.

Fark olacağını sanmıyorum dediğim gibi diyafram ve shutter Speed biliyorsanız kolay zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı