Android 14 vs iOS 17 sizce hangisi?

iOS tarafını çok bilmiyorum ama Android 12'den 14'e kadar ben güzel bir degişiklik fark edemiyorum.

Beta Android 14 kullandım 13'ten fark göremedim, 13 çıkmadan önce 13'ünde betasını kullandım 12'den fark göremedim.

Yine de Android seçerdim.

Android 14 bomboş bir güncelleme olarak gelecek. Makyajlı Android 13 gibi düşünün.
iOS 17 ise güzel bir güncelleme.
İkisi arasında iOS 17 tokatlar geçer.
Gelen özelliklerden bazıları.
Kişi kartı:

1693064551369.png

Story atarken yüzde yazması:

IMG_1093.png

Şarj olurken kapalı ekran özelliği:
OLED telefonlarda bayağı hoş durur ve AOD'dan daha işlevsel.

IMG_0502.png

Android 14 bomboş bir güncelleme olarak gelecek. Makyajlı Android 13 gibi düşünün.
Kişi kartı:

Eki Görüntüle 1918710

Eki Görüntüle 1918715

Eki Görüntüle 1918720

Şarj olurken yan ekran özelliği AOD'den kesinlikle daha işlevsel değil tamamen fiyasko. Çok fazla güç tüketiyor ve AOD'de daha az alanla her şeyi gösterebiliyorsun.

Kişi kartı:

Eki Görüntüle 1918710

Eki Görüntüle 1918715

Eki Görüntüle 1918720
Android makyajlı deyip İOS'a ahım şahım dehşet bir özellik gelmiş gibi paylaşmanız güldürdü 😄 Her iki tarafta makyajlı işte hiç aldatmaya fanboyluk yapmaya gerek yok yani. Baştan aşağı en ince ayrıntısına kadar değişim her iki işletim sisteminde de yok kısacası 17 ve 14 sürümlerin de. Ona bakarsanız S23 ONEUI'da da bildirim panel kısmı değişti, kişiler aramasın da bir kaç farklılık, fotoğrafları basılı tutarak aktarma gibi şeyler geldi, kilit ekranın da saatin yerine değiştirme falan. Bomboş özellik makyaj dediğiniz kısım herhalde stok Android kullanan telefonlara demişte olabilirsiniz bilemem de dümdüz yazmanıza yorum yapıyorum. Yoksa İOS 17 gibi mesela ONEUI 6 S23 serisinde de (Sizin) paylaştığınız gibi değişiklikler var.

Android makyajlı deyip IOS'a ahım şahım dehşet bir özellik gelmiş gibi paylaşmanız güldürdü 😄 Her iki tarafta makyajlı işte hiç aldatmaya fanboyluk yapmaya gerek yok yani.

Ben direkt ikisini kıyasladım, One UI vs iOS falan demedik :)
Benim diğer yorumlarımı dahi görmeden direkt burada fanboy demek saçma olmuş.

Yeni emojiler bir tuhaf durmus, onun disinda makyajli bir guncelleme olacakti zaten, Samsung ise cesitlilik katmis.

Android 14 ile neler gelecek merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı