Android 5 altı cihaza EBA ve Zoom yüklemek

Daha önce Zoom'u APK olarak kurdum, açılıyor ama bir toplantıya katıldığınız zaman "daha yeni sürüm mevcut lütfen yükseltin" tarzı bir uyarı veriyor ve giremiyorum. EBA'yı hiç denemedim ama sadece EBA olsa bile yeterli değil çünkü kardeşimin öğretmenleri dersi Zoom'dan tanımlıyor. EBA'da derse katıl dedikten sonra sizi Zoom'a atıyor.

Hocam internet üzerinden girmeyi dener misiniz? Masaüstü websitesi iste ile bilgisayardan girmiş gibi kullanablirsiniz. Web sitesinden de girilebiliyor.

Daha yeni bir Custom ROM Android yüklenerek olabilir ancak çok kasar. Açıkçası o tablet artık ömrünü doldurmuş.
Ben de ondan korkuyorum, arada Brawl Stars tarzı oyunlar oynuyor ondan da olmasın çocuk. Yeni bir cihaz almaktansa bunla devam etmek istiyoruz. Her ikisini de yapabileceğimiz (hem EBA'ya girsin hem performans düşmesin) bir yöntem yok mu acaba?

Kardeşimde de aynısı vardı. Sorunu Custom ROM atarak çözdüm. Üstelik yavaşlama filan da olmadı. Hatta tablet daha rahatladı diyebilirim. https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=84qDyGQWw8I&ved=2ahUKEwj-xcG86onwAhWu_rsIHUnMDFYQwqsBMAB6BAgDEAQ&usg=AOvVaw0YP1H03_WVi2yB6hg0Dxpb
Deneyimleyen birinden bunu duymak çok hoş, eğer başka şekilde halledilemiyorsa bunu deneyeyim hocam çok teşekkürler. Dediğiniz gibi performans kaybı da yoksa tadından yenmez.

Ben de ondan korkuyorum, arada Brawl Stars tarzı oyunlar oynuyor ondan da olmasın çocuk. Yeni bir cihaz almaktansa bunla devam etmek istiyoruz. Her ikisini de yapabileceğimiz (hem EBA'ya girsin hem performans düşmesin) bir yöntem yok mu acaba?
Custom ROM'dan başka bir çözümünüz yok gibi duruyor.

Hocam örneğin Stock ROM kullanırken Spotify hiçbir şekilde açılmıyordu. Şu an çok rahat açılıyor. Bir örnek mesela. Zaten sonrasında gerekli uygulamaları yukledikten sonra Olay Store'u kaldırbilirsiniz.
Deneyimleyen birinden bunu duymak çok hoş, eğer başka şekilde halledilemiyorsa bunu deneyeyim hocam çok teşekkürler. Dediğiniz gibi performans kaybı da yoksa tadından yenmez.

Ancak her Custom ROM'a güvenmeyin bazılarında virus enjekte edilmiş olabiliyor.
Custom ROM ile de kasar.

Güzel, optimize edilmiş Custom ROM'lar hiç de sorun yaratmaz. Bunu GSI kullanmış biri olarak söylüyorum (Ki GSI'lar cihaz için optimize edilmezler). Ancak arkadaşın söylediği gibi, bilinen Custom ROM'lardan şaşmayın.

Bence saf Android 5.1.1 yükleyin performans artışı göreceksiniz aksine.

Geri
Yukarı