Android 9'a ROM Nasıl Yüklenir?

Ayılar_Kralı

Hectopat
Daha önce telefonuna Android Pie veya Oreo ROM'u yüklemiş olan ve düzgün çalışan var mı? Veya benim ROM atmama yardım etseniz de olur. Şimdiye kadar 3 ROM kurmayı denedim, 1'i hatalıydı, diğer ikisi de yükleniyordu ama telefonunun açılma ekranında takılıp kalıyordu, 1 saat beklememe rağmen açılmadı. Ben mi yanlış yapıyorum acaba ROM'un nasıl yükleneceğini anlatacak var mı? (Denediklerim: ViperOS, LineageOS, EvolutionX)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rom Android'e göre değil telefon modeline göre yüklenir. Eğer Vendor tabanlı bir telefonunuz varsa GSI romlar yükleyebilirsiniz. Ancak bu romlar da her cihaz için aynı değildir. Bazı telefonlarda A slotuna bazı telefonlarda B slotuna bazı telefonlarda da A/B slotuna yüklenir. GSI A only bir romu B slot bir cihaza kuramazsınız. Vendor tabanlı sisteminiz yoksa da cihazınız için özel portlanmış ROM dosyalarını yüklemeniz gerekir. Başka bir cihaz için hazırlanan yazılım sizin telefonunuza uymaz. Özetle telefonunuzu yazın yardımcı olayım.

TWRP ve Odin kullanmayı denediniz mi ?
Eveyapt
TWRP ve Odin kullanmayı denediniz mi ?
Evet.Dün yaptım.Ama bir sorum olacak. Ben android 9 rom yükledim , android 6' da iken twrp yedek almıştım veriyi.Bu veri 9'a geri yüklenir mi ? Denedim ama telefon açılmıyor bende silmek zorunda kalıyorum.Eski verilerimi getirebilir miyim ? Birde android ROM yükleyince unroot işlemi yapılıyor mu yoksa telefonum hala rootlu mu ?
Rom Android'e göre değil telefon modeline göre yüklenir. Eğer Vendor tabanlı bir telefonunuz varsa GSI romlar yükleyebilirsiniz. Ancak bu romlar da her cihaz için aynı değildir. Bazı telefonlarda A slotuna bazı telefonlarda B slotuna bazı telefonlarda da A/B slotuna yüklenir. GSI A only bir romu B slot bir cihaza kuramazsınız. Vendor tabanlı sisteminiz yoksa da cihazınız için özel portlanmış ROM dosyalarını yüklemeniz gerekir. Başka bir cihaz için hazırlanan yazılım sizin telefonunuza uymaz. Özetle telefonunuzu yazın yardımcı olayım.
Çok teşekkürler yapmayı becerdim.Ama gapps flashlayamadım.İşlemcim armv7 sanırım ,open gapps Dan bunu seçip o dosyayı indirmem mi gerekiyor ?

Eveyapt

Evet.Dün yaptım.Ama bir sorum olacak. Ben android 9 rom yükledim , android 6' da iken twrp yedek almıştım veriyi.Bu veri 9'a geri yüklenir mi ? Denedim ama telefon açılmıyor bende silmek zorunda kalıyorum.Eski verilerimi getirebilir miyim ? Birde android ROM yükleyince unroot işlemi yapılıyor mu yoksa telefonum hala rootlu mu ?

Android 6 da kullandığınız veriyi 9'a geri yükleyebileceğinizi sanmıyorum. Unroot işlemi yapılabiliyor ama bootloader'dan secure boot'u açtıysanız verification'da hata verir diye biliyorum.

Not: İşin uzmanı değilim daha önce yaptığım cihazlardan biraz tecrübem vardı. Bildiğim kadarını paylaştım.

Android 6 ile 9 farklı şifreleme kullanır. Verilerinizi yükleyince açılmaması normal. Telefon modelinizi yazın yardımcı olayım gapps konusunda da

Android 6 ile 9 farklı şifreleme kullanır. Verilerinizi yükleyince açılmaması normal. Telefon modelinizi yazın yardımcı olayım gapps konusunda da
Samsung Galaxy J5 'j500fn' .Micro yüklemeyi düşünüyorum veya sadece play store olsa da olur.Bu aradan android 9 telefon.Ben dün indirmiştim gapps ama silmek zorunda kaldım.Ek bir şey yapmam gerekiyor mu ? İşlemci de armv7.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı