Android 9'dan 6'ya geri geçince telefon kasmaya başladı

Ayılar_Kralı

Hectopat
Birkaç gün önce telefonu Android 9 ROM'dan normal haline getirdim. Yani Android 6'ya ama çok donmaya başladı. Sürekli birkaç saniyelik donma oluyor, bu mesajı yazarken bile klavye saniyelik donuyor üstelik dokunduğum şeye basılı kalıyor. YouTube, Clash royale'de normalden daha fazla oluyor. Önceden hiç böyle bir şey olmuyordu ve Android 9'da iken de böyle bir şey olduğunu pek hatırlamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim, yaptığım ROM ile alakası var mıdır? (Şu an ROM yüklü değil)

ROM yüklü değilse cihazı nasıl kullanıyorsunuz? ROM yüklü değilden kastınız stock rom kullanıyor olmanız mıdır? Ayrıca cihazın modeli nedir?

ROM yüklü değilse cihazı nasıl kullanıyorsunuz? ROM yüklü değilden kastınız stock rom kullanıyor olmanız mıdır? Ayrıca cihazın modeli nedir?
Evet demek istediğim stock ROM.Cihaz: Samsung Galaxy J5 (j500fn) modeli.
Wipe Cache Format attın mı?
Evet, Android 6 yedeğini almıştım onu geri yüklerken 9'un veri, cache, sistemini silip o şekilde geri yüklüyorum.Peki şimdi cache'yi temizlersem sorun çıkar mı?
Android/data klasöründe şu uygulamayı gördüm.Bu Android 9'daki dosya yöneticisi bunu ne yapmalıyım ? (com.mixplorer). Bu nasıl buraya gelebiliyor ?
20191013_122004.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı