Android, Apple Ekosistemine Kıyasla, 20 Kat Daha Fazla Veri Kaydediyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Android, Apple Ekosistemine Kıyasla, Google'a 20 Kat Daha Fazla Veri Gönderiyor

Yapılan bir araştırmaya göre, Android’in Google’a gönderdiği veri boyutu iOS’un Apple’a gönderdiğinden yaklaşık 20 kat daha fazla. İster iPhone, ister Android cihazınız olsun; konumunuz, telefon numaranız ve yerel ağ ayrıntılarınız dahil olmak üzere bir çok veri Apple veya Google’a sürekli olarak gönderilmekte. Peki bu işletim sistemlerinden hangisi kullanıcı verilerini çok daha fazla paylaşıyor olabilir? İşte […]

Devamı: Android, Apple Ekosistemine Kıyasla, 20 Kat Daha Fazla Veri Kaydediyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Android, Apple Ekosistemine Kıyasla, Google'a 20 Kat Daha Fazla Veri Gönderiyor'a 20 Kat Daha Fazla Veri Gönderiyor

Yapılan bir araştırmaya göre, Android’in Google’a gönderdiği veri boyutu iOS’un Apple’a gönderdiğinden yaklaşık 20 kat daha fazla. İster iPhone, ister Android cihazınız olsun; konumunuz, telefon numaranız ve yerel ağ ayrıntılarınız dahil olmak üzere bir çok veri Apple veya Google’a sürekli olarak gönderilmekte. Peki bu işletim sistemlerinden hangisi kullanıcı verilerini çok daha fazla paylaşıyor olabilir? İşte […]

Devamı: Android, Apple Ekosistemine Kıyasla, 20 Kat Daha Fazla Veri Kaydediyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Allah ikisinin de cezasını versin.

Tab S6 Lite geçerli midir? Ve ne anlamına geliyor hangi cihazlar destekli?

Ben de diyorum ama benim telefonda bir terslik var, neyse.
Telefon internetini kapatınca internet rahatlıyordu. Çözdük seni cep haydutu.

Ben kendi deneyimimi aktarayım:

Telefonumun GPS'i kapalı, Wi-Fi kapalı, Mobil Veri kapalı. Bir yeri gezmeye gidiyorum. Şak yukardan bildirim. X noktasına gittiniz yorum yapmak ister misiniz, diye bir bildirim.

Nasıl becerebiliyorsun bunu Google?

Android'in bu kadar fazla veri kaydetmesinin en büyük sebebi lanet Google.
Google uygulamaları telefonların çoğunda yüklü geliyor ve üstelik bazılarını kaldıramıyorsun bile. Mesela Google sizi o kadar eline almak her yaptığınızı kaydetmek istiyor ki yanlışlıkla Youtube'da oturum açarsanız asla oturumu kapat seçeneğini sunmuyor. Ayarlara girip Youtube'un önbelleğini ve verilerini silerek anca çıkış yapabiliyorsunuz.

Android sistemler Google servislerine bu kadar entegre olmasa kesinlikle bu kadar yüksek fark olmazdı iki sistemin arasında bence.

Şahsen param olsa Apple kullanmak isterdim. Birçok özelliği hoşuma gidiyor. Fakat Türkiye şartları...

Geri
Yukarı