Android cihaz düzgün çalışmıyor

Bilgehan Kartal

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Sorun biraz değişik, elimden geldiği kadar net olmaya çalışacağım. Geçen günlerde evde eskiden kullanılan bir General Mobile Discovery 16 GB akıllı cihaz buldum. Bana da Webcam lazımdı, bunu bulunca kendi kendime "bunun kamerasını Webcam olarak kullanırım." dedim. Cihazı çalıştırdığımda, cihaz ilk açıldığında dokunmatik işlevsiz kalıyor. Biraz bekleyerek tekrar deniyorum o zaman dokunmatik tekrar çalışıyordu. Bu problemi çok sıkıntı etmedim, arada dokunmatiğin gidip gelmesini yani, çünkü zaten telefonu Webcam amaçlı kullanacağım için sadece işime yarayacak programı kurdum ve telefonu bir yere sabitleyip Webcam olarak kullandım. Sonra akşama doğru şarjı azaldı, şarja takayım dedim ama şarj soketinde temassızlık vardı. Zaten eski cihaz ucuza hallederler diye götürdüm bir telefoncuya 30TL gibi bir fiyata yaptılar. Tamirattan sonra cihazı eve getirdim, açtım ve yine ilk açıldığında dokunmatik önceden olduğu gibi işlevsiz kaldı. Her zaman olan şey zaten diyerek yine biraz bekledim ama bu sefer biraz bekledikten sonra cihazın açılma tuşuna bastığımda cihaz ekranda tepki vermiyor ama aslında tuşa bastığımda açıldığını biliyorum çünkü ekranın alt kısmındaki çok amaçlı tuşların ışığı yanmaya başlıyor. Yani ekranı sadece cihaz ilk başladığında kilit ekranında görebiliyorum ve dokunmatiğini kullanamıyorum. Belki soft brick olmuştur diye cihaza stock ROM attım ama bir değişiklik olmadı. 2 tane stock ROM vardı eğer önerirseniz diğerini de deneyebilirim. Sorunun anlaşılması biraz zor biliyorum umarım anlatabilmişimdir, eğer isterseniz video çekip ekleyebilirim.

Geri
Yukarı