Android cihazda markasız gamepad düzgün çalışmıyor

KODamacana

Kilopat
Daha fazla  
Cihazım Samsung sm-J700f.

Minecraft'ı gamepad ile oynamak istiyorum. Gamepad'im bilinmedik bir marka olduğu için oyunca sadece sol analog çalışıyor. İnternette uzun bir araştırma sonucu "USB/BT Joystick Control Center" diye bir uygulama keşfettim. Uygulamada rootlanmış bir cihaz uygulamaya yetki verdiğinde çalışması gerekiyordu ancak yetkiyi supersu vermesine rağmen resimdeki yazı çıkıp duruyor.

Sorularım :
Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Minecraftı olmadı :

Screenshot_20190619-193728.png

Başka bir uygulamayla bu şekilde oynayabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözebildin mi acaba? Benzer bir sorunu da ben yaşıyorum.
Biraz geç oldu ancak yeni gördüm kusura bakmayın. Evet sorunu çözdüm, cihazıma custom rom yükledim. Google pixel olması lazımdı sanırsam. Telefonun orjinal romunu kabul etmediği için romu değiştirmeniz gerekiyor.

Nasıl yaptığınızı zahmet olmazsa yazar mısınız lütfen OTG ile Gamepad'i bağladım sadece sol taraf çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim GeForce Now ile oynamak istiyorum kol bilgiseyarda sorunsuz çalışıyor şimdiden teşekkür ederim.
Biraz geç oldu ancak yeni gördüm kusura bakmayın. Evet sorunu çözdüm, cihazıma Custom ROM yükledim. Google pixel olması lazımdı sanırsam. Telefonun orijinal ROM'unu kabul etmediği için ROM'u değiştirmeniz gerekiyor.

Lütfen yardımcı olur musun?

Son düzenleme:
Nasıl yaptığınızı zahmet olmazsa yazar mısınız lütfen OTG ile Gamepad'i bağladım sadece sol taraf çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim GeForce Now ile oynamak istiyorum kol bilgiseyarda sorunsuz çalışıyor şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen yardımcı olur musun?

Tabii olurum. Telefonunuza root işlemi uygulamanız gerekiyor. (Bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakacaktır.) root uyguladıktan sonra program telefonun yazılımlarına istediği gibi erişebileceği için oyun kolunuzu kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Benim telefonum bu işlemi uyguladıktan sonra oyun kolumu kullanmama izin vermedi. Bu noktada yapmanız gereken tek şey telefonunuza "Custom ROM" olarak tabir edilen çeşitli kullanıcıların, kendi başlarına yapmış oldukları android telefon yazılımlarından kendi telefonunuza uygun olanı seçmeniz ve kurmanız. Ben yukarıda söylediğim gibi Google pixel adlı rom'u kendi telefonuma indirmiştim. Rom kurmak telefonunuzun içerisindekileri silmenize yol açar. Bu nedenle telefonunuzu öncelikle yedek almanız gerekir. Zor bir işlem olmakla birlikte telefonunuzu bozabilir ve bir daha açılamaz hale de getirebilirsiniz. Bu nedenle Youtube'daki rehber videolarını dikkatlice izleyerek adımları teker teker uygulayarak ilerlemenizi tavsiye ederim. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. İndirmiş olduğunuz custom rom, kullanacağınız programı desteklemezse başka bir custom rom kullanmanız gerekiyor.

Tabii olurum. Telefonunuza root işlemi uygulamanız gerekiyor. (Bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakacaktır.) root uyguladıktan sonra program telefonun yazılımlarına istediği gibi erişebileceği için oyun kolunuzu kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Benim telefonum bu işlemi uyguladıktan sonra oyun kolumu kullanmama izin vermedi. Bu noktada yapmanız gereken tek şey telefonunuza "Custom ROM" olarak tabir edilen çeşitli kullanıcıların, kendi başlarına yapmış oldukları Android telefon yazılımlarından kendi telefonunuza uygun olanı seçmeniz ve kurmanız. Ben yukarıda söylediğim gibi Google pixel adlı ROM'u kendi telefonuma indirmiştim. ROM kurmak telefonunuzun içerisindekileri silmenize yol açar. Bu nedenle telefonunuzu öncelikle yedek almanız gerekir. Zor bir işlem olmakla birlikte telefonunuzu bozabilir ve bir daha açılamaz hale de getirebilirsiniz. Bu nedenle YouTube'daki rehber videolarını dikkatlice izleyerek adımları teker teker uygulayarak ilerlemenizi tavsiye ederim. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var. İndirmiş olduğunuz Custom ROM, kullanacağınız programı desteklemezse başka bir Custom ROM kullanmanız gerekiyor.

Çok teşekkür ederim hocam yapacağım bakalım nolacak sadece root işleminde tedirginim telefonun zaten garentisi bitti fakat yurdışı cihazı pasaporta bağlı bir sorun olmaz değil mi (eski telefonuma root atmıştım bunda root yok)

Çok teşekkür ederim hocam yapacağım bakalım nolacak sadece root işleminde tedirginim telefonun zaten garentisi bitti fakat yurdışı cihazı pasaporta bağlı bir sorun olmaz değil mi (eski telefonuma root atmıştım bunda root yok)
Sorun olacağını düşünmüyorum.

Root atmana gerek yoktu, cozüm çok basit tek yapman gereken şey ortadaki "analog" tuşuna basıp sağ analoğu aktif etmek. Işık yanınca aktif oluyor. Biraz sert basman gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı