Çözüm Android cihazlarda Deep Sleep (Derin Uyku) sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Eğer Android cihazınız derin uykuya geçmiyorsa ve piliniz sandığınızdan daha çabuk tükeniyorsa sorun aşağıdaki özelliğin yakınlık sensörünü sürekli çalıştırması olabilir.
Bu bilgiyi Crdroid Custom ROM grubunda öğrendim. Kendilerine teşekkür ediyor ve hemen sizle paylaşayım dedim.

Özellik bu sizde daha farklı isme sahip olabilir. Cihazın cepteyken ekranının kapalı olmasını sağlıyor.
Screenshot_20211119-181651254.jpg

Özellik açıkken;
Screenshot_20211119-171648376.jpg

Kapalıyken;
Screenshot_20211119-191111044.jpg

Benzer şekilde otomatik ekran parlaklığı ayarlayan zımbırtı da çok güzel batarya hortumluyor.
Evet otomatik parlaklığı, senkronizasyonu (eğer sürekli mail takip etmiyorsanız) kapatmanızı öneririm.

Çoğu Android telefonda güç tasarruf modu açılmadığı sürece Ağır Dose kipine girmiyor, Hafif dose kipinde kalıyor cihaz. Mobil veriyi kapatmak veya uçak moduna almak şu anlık tek gerçek çözüm gibi duruyor. Android 10'da gelen "Sensörleri tamamen kapatma" modunu açıp uzun süre kullanmıştım. Bir gram bile fayda etmemişti pile.

Sanmam, internette pek çok kişide de görülüyor.
DFU moduna sokun cihazı iTunes ile Restore ettikten sonra yeni iPhone olarak ayarlayın.
Çoğu Android telefonda güç tasarruf modu açılmadığı sürece Ağır Dose kipine girmiyor, Hafif dose kipinde kalıyor cihaz. Mobil veriyi kapatmak veya uçak moduna almak şu anlık tek gerçek çözüm gibi duruyor. Android 10'da gelen "Sensörleri tamamen kapatma" modunu açıp uzun süre kullanmıştım. Bir gram bile fayda etmemişti pile.
Burdaki arkadaşlara Crdroid öneririm tabi eğer Custom ROM kullanıyorsanız. MIUI'den kat kat iyi saf Android Nexus deneyimini sorunsuz, stabil bir şekilde yaşatıyor. Üstelik Google Play sertifikalı geliyor. :)

Bir de şu IOS' larda gece 5'ten sonra otomatikman Wi-Fi neden açılıyor onu da söyleyiverin :D
iOS'ta denetim merkezinden Wi-Fi kapanmaz. Sadece bağlantıyı 1 günlüğüne keser. Aynı şekilde Bluetooth'da öyle. Kapatmak için ayarlardan kapatmanız lazım. Bu AirTag'in diğer takip cihazlarından daha başarılı olmasının ana sebebi. Kimse kapatmayı bilmiyor Bluetooth ve Wi-Fi'yi.
Bu resimde kapalı değil:
D19E5123-88B3-4845-AF0C-AB6B7F2FD98B.png

Bu resimde kapalı:
08A88942-D6C2-48B3-B339-6471CDC1398D.png

DFU moduna sokun cihazı iTunes ile Restore ettikten sonra yeni iPhone olarak ayarlayın.

Burdaki arkadaşlara Crdroid öneririm tabi eğer Custom ROM kullanıyorsanız. MIUI'den kat kat iyi saf Android Nexus deneyimini sorunsuz, stabil bir şekilde yaşatıyor. Üstelik Google Play sertifikalı geliyor. :)
Samsung'un orijinal One UI arayüzünü kullanıyorum. Ocak başında Android 12 ile beraber One UI 4 gelecek. Betasından çok olumlu yorumlar var.

Geri
Yukarı