Android hiç akıcı gelmedi

Anonymous User

Centipat
Eski telefonum iPhone 6 idi ondan önce iPhone 5 ve iPad Air kullanmışlığım var. Sonra uygun bir fiyata kampanyalı A50 aldım, 64 GB depolama alanı ile ve 6 GB RAM ile çok akıcı olacağını düşündüm ama iPhone daha doğrusu iOS kadar verim alamadım. Cihazda zaten AMOLED yanığı olmuştu garantiye gönderdim batarya, ekran, arka kapak ve soketleri değiştirmişler ama ben hala iOS kadar verim alamadım. Zaten önceden kullandığım Android cihazlardan da iOS kadar verim alamadım, ayrıca iOS arayüzü çok daha güzel Android arayüzü çocuksu ve garip geliyor. Ben şimdi ne yapabilirim, geri iPhone 6 cihaza geçebilirim ama günümüz için çok eski ve pil sağlığı düşük zaten içinde orijinal bir batarya yok. Yahu anlayamadığım şey şu 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip güçlü işlemcili bir telefon nasıl akıcı olamaz? Ara sıra kasmalar oluyor Instagram'da gezinirken bildirim geliyor bildirimi açıyorum sonra işim bitince Instagram'a geri dönüyorum ve Instagram donmuş halde hiçbir şekilde hareket edemiyorum 10 saniye sonra normale dönüyor ve bunu beklemek çok sıkıcı parlaklık ve ses açma çubuklarını kaydırınca kasa kasa ilerliyor çubuk sanki 10 FPS gibi. Bir sürü gereksiz şey kapattım Sync kapattım aklınıza gelebilecek her şeyi kapattım ama değişen bir şey olmadı bir daha bir ürün alacak isem Apple alacağım yine Android hevesim çöp oldu öncekileri gibi. MacOS'da yazılım desteği bol bol olsa onu kullanacağım ama yok işte. :(

Ek olarak Samsung'un good lock uygulamalarından App booster uygulamasını denedim tüm sistem uygulamalarını sıra sıra optimize etti ama yine bir şey değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün ikinci el Iphone 6S 16GB aldım. Amacım sadece iş ve sosyal medya için kullanmaktı. Cihaz resmen akıyor. 900 liraya bu problemi de çözmüş oldum. Apple hayranı değilim, iOS gerçekten fark yaratıyor.

Dün ikinci Iphone 6S 16GB aldım. Amacım sadece iş ve sosyal medya için kullanmaktı. Cihaz resmen akıyor. 900 liraya bu problemi de çözmüş oldum. Apple hayranı değilim, iOS gerçekten fark yaratıyor.

Evet bence de ama fiyatları da çok pahalı oluyor, ikinci el de güvenilmez oluyor. :(

Tuhaflık sende,bırak 6 yı 4 GB ramli android cihazlar bile gayet akıcı.Zamanında iPhone 6 dan one plus 5 e geçince dünya varmış demiştim,şimdi one plus 7 aldım 2600 liraya, canavar.Bir sürü uygun flyatlı android telefon var gayette akıcı siz apple a gereksiz para vermeye alışmışsınız

Android çöptür. Iphone'dan şaşma hocam.
Çok uzun yazardım ancak uzatmak istemiyorum. Lütfen yanlış ve gerekçesiz bilgi vermeyin. Öyle Android çöp demekle olmuyor maalesef.

Tuhaflık sende,bırak 6 yı 4 GB ramli android cihazlar bile gayet akıcı.Zamanında iPhone 6 dan one plus 5 e geçince dünya varmış demiştim,şimdi one plus 7 aldım 2600 liraya, canavar.

Aslında belki Samsung kötüdür emin değilim MIUI veya saf Android cihazlar iyi olabilir. Canımı sıkan bir diğer şey ise Android'de arkada bir sürü sistem uygulaması var gereksiz IOS da Jailbreak ile sistem uygulamalara baktım ve çok azlar. :(

Çok uzun yazardım ancak uzatmak istemiyorum. Lütfen yanlış ve gerekçesiz bilgi vermeyin. Öyle Android çöp demekle olmuyor maalesef.

Aslında her şeye çöp demek yanlış çoğu kişiler oynamadığı beğenmediği oyunlara çöp diyor, Instagram'a gelen müzik özelliğine çöo diyen olmuş "Müzik dinlemek isteseydim Spotify kullanırdım" demişler ama yanlış demişler bu özellik ile çok güzel müzik önerileri aldım ve önerdim. :)
ROM araştırabilirsiniz arayış içindeyseniz.

Çok isterdim ama garanti benim için önemli, bir de Samsung Knox diye bir şey var cihazın yazılımı ile oynayınca artıyor ve direk garanti dışı kalıyor ve bu Knox yazılım ile oynayınca işlemcinin deep sleep moduna girmesini engelliyor ve batarya ömrü azalıyor. :(

Gereksiz ergen zırvalarını kaale almayalım lütfen.
Aslında belki Samsung kötüdür emin değilim MIUI veya saf Android cihazlar iyi olabilir. Canımı sıkan bir diğer şey ise Android'de arkada bir sürü sistem uygulaması var gereksiz IOS da Jailbreak ile sistem uygulamalara baktım ve çok azlar. :(
O telefonda başka sıkıntı var gibi yazılımsal,Samsung otu çöpü dolduruyor sistem uygulaması diye doğru fakat senin sıkıntılarının yaşanmaması lazım

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı