Android, İOS'u geçti

İyi forumlar arkadaşlar. Bir konu dikkatimi çekti ve Technopatta paylaşılmadığını farkettim. Bende sizlerle paylaşayım dedim. :)
Bu iki işletim sisteminden hangisi daha iyi diye soracak olursanız sayfalarca tartışılır eminim. Fakat satış ve dünya işletim sistemi pazarı açısından bakarsak Android, İOS'u geçti. Çünkü 2014’ün 3.çeyreğinde 320 milyon adet akıllı telefon satıldı ve bunun %84'ü Android oldu. Uygun fiyatı ve kolaylaştırılmış arayüzü Android’i en cazip kılan yanları olsa gerek. Bu sebeple Apple, Microsoft ve Blackberry Android’e rakip işletim sistemi üretmekte çok zorluk yaşıyorlar.
Apple’ın iOS’u 39.3 milyon satış ile 2.sırada yer aldı ve Microsoft Windows ise 10.5 uluslararası satış ile 3.sıraya yerleşti. Tabii ki tüm bunlar yalnızca 2014’ün üçüncü çeyreğinde oldu. Blackberry ise yalnızca 2.3 milyon adet teslimat ile arka sıralarda yer aldı. Bu duruma finansal sıkıntılar ve firmanın piyasayı geriden takip etmesi yol açtı. Bakalım 2014’ün son çeyreği ve 2015’te işletim sistemlerinin Pazar payları ne yönde değişecek?
12.jpg

Kaynak: HWA

Android çok virüs yiyen bir işletim sistemi ve bana kalırsa İos daha iyi Google Play Store'de çok virüslü uygulama var ama bu Apple Store'de çok az Android'in geçmesinin sebebi çoğu telefon üreticisi Android işletim sistemi olarak üretiyor telefonu İos Sadece Apple'a özel olduğu için geçmesi normal ama bana kalırsa İos kat ve kat daha iyi Andorid'ten.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı