Android işletim sistemi önerisi

kosedekibalici

Hectopat
Elimde bir adet Lenovo Miix300-10IBY cihaz mevcut. Film dizi izlemek için kullanacağım. Netflix, Amazon Video vs. uygulamaları sorunsuz çalıştırabilen Android tabanlı bir sisteme ihtiyacım var. PrimeOS beğeniyordum fakat Netflix vs çalıştırmıyormuş. Bliss deniyorum şu anda fakat o da sıkıntı çıkaracak gibi. Alternatif öneri alabilir miyim?

Elimde bir adet Lenovo miix300-10ıby cihaz mevcut. Film dizi izlemek için kullanacağım. Netflix, Amazon video vs. uygulamaları sorunsuz çalıştırabilen Android tabanlı bir sisteme ihtiyacım var. PrimeOS beğeniyordum fakat Netflix vs çalıştırmıyormuş. Bliss deniyorum şu anda fakat o da sıkıntı çıkaracak gibi. Alternatif öneri alabilir miyim?

Yanlış anlamadım ise Lenovo miix300-10ıby laptop bir tablet. Windows neden kullanmıyorsunuz bunu öğrenebilir miyim?

Android_x86 kullanın x86 yazdığına bakmayın 64 bit sürümü de mevcut.

Bliss OS genelde en stabil dağıtımdır. Sorun çıkacağını sanmam.

Yanlış anlamadım ise Lenovo miix300-10ıby laptop bir tablet. Windows neden kullanmıyorsunuz bunu öğrenebilir miyim?
Sistem özellikleri düşük olduğu içindir tahminimce. Windows 10 kullansa işkence çekecektir. Windows 8.1 destek sonuna yaklaşıyor.

Windows 10 MSDN versiyonu malum hem fazla yer kaplıyor hem de cihazı aşırı ağırlaştırıyor. Telemetry vs. gereksiz servis ve uygulamarın hepsini temizlediğimde hızı tatmin edici oluyor fakat bu sefer de Microsoft Store devre dışı kalmış oluyor. Dolayısıyla Netflix indiremiyorum. Bunun dışında Windows uygulaması berbat. İndirip daha sonra izleme işlemi vs. sıkıntı.

Android_x86 kullanın X86 yazdığına bakmayın 64 Bit sürümü de mevcut.

Bliss OS genelde en stabil dağıtımdır. Sorun çıkacağını sanmam.

Sistem özellikleri düşük olduğu içindir tahminimce. Windows 10 kullansa işkence çekecektir. Windows 8.1 destek sonuna yaklaşıyor.

İşlemcim 32 Bit bir işlemci dolayısıyla 64 Bit kurma şansım yok. Evet Bliss stabil gözüküyor fakat kurulumunu demin tamamladım ve cihazı başlattım. Başlangıç ekranındaki animasyonda kaldı. Yaklaşık bir saattir tamamlanmasını bekliyorum. Biraz daha bekleyip kapatacağım cihazı.

CoreELEC olabilir.
Veya herhangi bir işletim sisteminde Kodi ile Netflix, Disney+ eklentilerini kullanabilirsiniz.

CoreELEC gereksiz olur gibi. Yalnız bu bahsettiğiniz Kodi Windows'ta çalışıyor mu nasıl bir şeydir bir kontrol edeyim hemen.

Windows 10 msdn versiyonu malum hem fazla yer kaplıyor hem de cihazı aşırı ağırlaştırıyor. Telemetry vs. gereksiz servis ve uygulamarın hepsini temizlediğimde hızı tatmin edici oluyor fakat bu sefer de Microsoft Store devre dışı kalmış oluyor. Dolayısıyla Netflix indiremiyorum. Bunun dışında Windows uygulaması berbat. İndirip daha sonra izleme işlemi vs. sıkıntı.

İşlemcim 32 Bit bir işlemci dolayısıyla 64 Bit kurma şansım yok. Evet bliss stabil gözüküyor fakat kurulumunu demin tamamladım ve cihazı başlattım. Başlangıç ekranındaki animasyonda kaldı. Yaklaşık bir saattir tamamlanmasını bekliyorum. Biraz daha bekleyip kapatacağım cihazı.

Anladım hocam kusura bakmayın dikkat etmemiştim. Android_x86'nın 32 Bit sürümünü de kurabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı