Android işletim sistemini sildim nasıl geri yükleyebilirim ?

sibermrc

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Tekniker
Merhabalar;
Android işletim sistemini hangi program ile telefonun dahili belleğine yükleyebilirim ? Teşekkürler
Cihaz : Xperia X8

Son düzenleyen: Moderatör:
CWM ya da Odin ile rom atabilirsiniz. İsterseniz modelin kendi firması tarafından geliştirilen Stock ROM ya da piyasa da bulunan bissürü ROM var. Cyanogenmod, Dmod vb. ROMlar var.

Aynı konuyla ilgili daha önce açtığın forum başlığındaki bilgileri burada da paylaşman gerekecek insanların sana doğru yönde yardım etmeleri için:

Sistemin kendi hafızasını tümüyle formatlamıştın.

Hafıza kartıyla yükleme yapmak istiyorsun.

Sony Xperia X8 E15i ama W serisi kaç?
Farklı forumlarda %87'si root işlemi sırasında tuğla olan bir telefondan bahsettiğimizi de unutmayalım.

Ayrıca, uyarıları hatırlıyorsun herhalde.

Arkadaşlar telefon açılmıyor işletim sistemi yok dediğiniz uygulamalar telefona atılıp bootlanıyor işletim sistemi olmadan da bootlamıyor bu programlar. Bir çözümü olmalı ? Sony Ericsson'a özel Xrecovery programı var odin veya CWM yerine fakat onda bootlamak dahili sistem belleğindeki dosyaların içine atarak oluyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

- - - Güncellendi - - -

Aynı konuyla ilgili daha önce açtığın forum başlığındaki bilgileri burada da paylaşman gerekecek insanların sana doğru yönde yardım etmeleri için:

Sistemin kendi hafızasını tümüyle formatlamıştın.

Hafıza kartıyla yükleme yapmak istiyorsun.

Sony Xperia X8 E15i ama W serisi kaç?
Farklı forumlarda %87'si root işlemi sırasında tuğla olan bir telefondan bahsettiğimizi de unutmayalım.

Ayrıca, uyarıları hatırlıyorsun herhalde.
W serisi nedir anlayamadım. Sony Ericsson Xperia X8 e15i den başka rev. veya ver. telefon duymadım ki olsa da programı etkileyeceğini sanmıyorum.
Telefonun dahili belleğine direk erişim yapamıyorum onu anladım. SD karttan bootlama önemli onu yapıp Xrecovery programını açabilirsem gerisini yapabilirim. Önceden işletim sistemi var iken Xrecoery'i sistemin içine kopyalayarak açılışta bootlayabiliyorduk fakat işletim sistemi silinince SD kart ile baş başa kaldık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunda, muhtemel bataryanın altında şu yapışkan kağıt vardır, veya kutusunda:

W üretim tarihi.

SE_Code.jpg

Tarihi 11W29'den sonra olan ... 30 31 32... telefonların bootloader ile "unlock" edilmemesi gerekmekte.

Böyle bir işe girişken başka teknolojileri kıstas almayın...

Telefonunda, muhtemel bataryanın altında şu yapışkan kağıt vardır, veya kutusunda:

W üretim tarihi.

SE_Code.jpg

Tarihi 11W29'den sonra olan ... 30 31 32... telefonların bootloader ile "unlock" edilmemesi gerekmekte.

Böyle bir işe girişken başka teknolojileri kıstas almayın...

Yazan numara: 11W47

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı