Android Kullanmak İstemiyorum

Nockrieg

Decapat
Bahsetmek istediğim konuyu hangi forumda açsam diye düşündüm ve en uygun kaliteli cevap alabileceğin yerin Technopat olduğunun kanısına vardım. Arkadaşlar Google'a zerre kadar güvenmiyorum. Kişisel hayatımda Google ve Servislerini kullanmayı bıraktım, fakat telefon olarak hala Android yani Google'ın işletim sistemini kullanıyorum. Telefonuma başka bir işletim sistemi yüklemem mümkün mü? Android kullanmak istemiyorum. Hangi işletim sistemlerini kullanabilirim? Nasıl kullanırım?

Telefonum: Samsung Galaxy A7 2017

Şu an için yine android tabanlı özelleştirilmiş ROM yüklemekten başka çare yok maalesef.
Öte yandan telefonu Apple marka telefon ile değiştirebilirsiniz. Her ne kadar benim gözümde pek farkları olmasa da başka çare yok gibi.
Belki saf adroid tabanlı özelleştirilmiş işletim sistemi kullanmanız ise yarayabilir. Ama size istediğiniz güveni sağlayabilir mi onu bilmiyorum.

Nokia 3310 kullanabilirsiniz. Hiç bir servise bağlı değil baz istasyonundan gayrı :)

Xelarmen'i dinle! Google dediğin yapı zaten her yerde. Kullanmak istemiyosan teknolojiyi hayatından azaltman gerek.

@Nockrieg alınma arkadaşım ama insanların neden böyle düşündüğünü bir türlü anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı