Android One cihaza Manuel Olarak Oreo ROM Atılırsa Garanti Dışı Kalır mı?

Drunk devil

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
General Mobile GM 5 Plus Android One cihazım var. Şu an Android sürümü 7.1.1. Oreo çıkalı aylar olmasına rağmen Android One projesi telefona hala gelmedi. Oysa ki telefonu alırken güncellemeleri ilk olarak Android One projesi dahilindeki telefonlara sunacaklarını söylemişlerdi.

Sorum şu: Android Oreo'yu cihaza kendim yüklersem garanti kapsamından çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Root atıp ROM yüklersen garanti dışı kalır, güncellemeleri bu kadar takmana gerek yok. Oreo kullanmaman bir dezavantaj değil.
ROM yüklemek için ROOT şart mı? Rootun garanti kapsamından çıkardığını bilmiyorum. Ama ROM da öyle bir şey yok diye biliyorum.

Yükleme yapmanda bir sakınca yok, orijinal yazılımı geri yüklediğin takdirde garantiden olduğu gibi faydalanabilirsin. Gerçi Oreo olduğunu da anlamaları biraz zor zira arayüz zaten hemen hemen aynı olduğu için. :)

Garanti bozulur. Ayrıca sözde ilk buna gelecekti demişsin. Hala final sürümü çıkmadı, yani betada. ROM olarak kurarsın, denersin, beğenmezsen tekrar orijinal ROM'a dönersen garantin etkilenmez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı