Android oyun yapma

Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Elektrik elektronik mühendisi
Merhaba arkadaşlar, ben Android oyun yapmak istiyorum nasıl yapabilirim? Bu arada kodlama falan da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anroid için uygulama geliştirmek istiyorsan Java veya C++ gibi dillere bir miktar hakim olman gerekiyor.
Hiç kodlama bilgin yoksa direkt olarak bu yola yürümeni tavsiye etmem, başlangıç aşamasında seni yormayacak daha basit ve işlevsel diller de var. Programlamaya Java ile başlamaya kalkarsan soğuma ihtimalin var :)

Programlama tabikide önemli ama bunu senin yerine yapan siteler var diye biliyorum. Sen sadece işin grafik kısmıyla falan ilgileniyorsun site otomatik kodları yazıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda detaylı anlatıyorlar.

Bence programaya zorlu bir dile başlaman daha iyi olabilir. Bu hem senin diğer dilleri öğrenmeni kolaylaştırır hemde mantıksal düşünmeni geliştirir

Unity gibi hazır kod yığını motorlarla ufak güzel oyunlar yapabilirsin. Her şeyden önce fikir önemli Flappy Bird en açık örneği sanırım. Yok ben dil bilcem kendim yazcam diyosan heveslenip 3 gün sonra bırakırsın zaten. Hiç algoritma bilmeyen birine youtube daki dersler birşey ifade etmez. Zaten oyun yapacak kadar kodlama bilmen yıllarını alır. Sadece temel konsol uygulamalarına bile hakim olman bir kaç ay sürecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı