Android program yapmak için gerekli programlar?

burakcakar

Kilopat
Yer
Adana,Turkey
Daha fazla  
Meslek
Ziraat Mühendisi
Arkadaşlar kafam çok karıştı daha yeniyim de. Sorum şu: Android program yapmak için gerekli yani öğrenebileceğim programları sırası ile yazabilir misiniz? Ve öğreten ücretsiz ve ücretli olmak üzere bildiğiniz ders videoları varsa alırım :) Bir de bu işle uğraşan varsa Discord üzerinden sohbet etmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android için Java,Kotlin,Flutter gibi dillere bakabilirsin. Editör olarak Android Studio'yu kullanabilirsin. Ders olarak Udemy'de olan derslere bakabilirsiniz. Atıl Samancıoğlu Hocamızın derslerini önerebilirim.

Android Studio ve tercihen adobe Xd.

AdobeXD tasarım kısmında kullanılıyor.

Ders videosu olarak da daha önce hiç temelin yoksa Atıl Samancıoğlu'nun Udemy kursunu alabilirsin. Eğer ki temelin varsa Android developers sayfasından dokümantasyona bakabilirsin.

Android için Java, Kotlin, flutter gibi dillere bakabilirsin. Editör olarak Android Studio'yu kullanabilirsin. Ders olarak Udemy'de olan derslere bakabilirsiniz. Atıl samancıoğlu hocamızın derslerini önerebilirim.

Hocam Android Studio ile uygulama yapılıyor sanırım. Tek başına bu program yeterli midir? Bu diller ne işe yarıyor?

Hocam Android Studio ile uygulama yapılıyor sanırım. Tek başına bu program yeterli midir? Bu diller ne işe yarıyor?
Diller farklı özellikleri taşıyor. Aslında Java ile başlıyor serüven Google sonrasında birkaç özellik katıp etkinlikte Kotlin dilini tanıtıyor. Java ile arasında benzerlikler var ondan biri öğrenildiği zaman diğerinin mantığı anlaşılabilir. Flutter widget tabanlı bir dildir. İç içe geçme mantığındadır.

Visual Studio, Android Studio gibilerini kullanmanızı öneririm. Visual Studio'da PHP, Javascript vesaire gerekli. Android Studio'da Java ve C dili türleri (C, C#, C++)

Android Studio ve tercihen adobe Xd.

AdobeXD tasarım kısmında kullanılıyor.

Ders videosu olarak da daha önce hiç temelin yoksa Atıl Samancıoğlu'nun Udemy kursunu alabilirsin. Eğer ki temelin varsa Android developers sayfasından dokümantasyona bakabilirsin.
Sanırım satın alacağım. Bahsettiğiniz kurs bu mu ? Android Mobil Uygulama Kursu: Kotlin & Java
Ayrıca siz veya yakınlarınızdan kullanan var mı? Cidden sıfırdan mı anlatılıyor ve fiyatı sizce uygun mu?

Kendim mobil üzerinde geliştirmeye çalışan biriyim. Diğer kaynaklar dışında Atıl Hocanın kursunu da kullanmaktayım. Yazılım kısmında kursu izleyip öğrenmek pek olmuyor. Öğretilen şeyi sürekli tekrar farklı örnekler yapmaya çalışarak anlamaya başlıyorsunuz. Bol bol pratik yapıp denemeler yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sanırım satın alacağım. Bahsettiğiniz kurs bu mu ? Android Mobil Uygulama Kursu: Kotlin & Java
Ayrıca siz veya yakınlarınızdan kullanan var mı? Cidden sıfırdan mı anlatılıyor ve fiyatı sizce uygun mu?
Evet kendim de kullandım. Yoksa tavsiye etmezdim zaten. Sorulara hızlı cevap vermesi ve tane tane anlatması gayet hoşuma gitti. 30 gün para iadesi var beğenmezseniz iade edebilirsiniz.

Geri
Yukarı