Android Programlamaya Nerden Başlanmalı

fasteg

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,ben 16 yaşındayım android programlamaya başlamak istiyorum.Hedefim bir sosyal ağ uygulaması yazmak fakat bunun kolay olmadığını biliyorum.Ama bir yerden başlamak önemli :):technopat: Önce java öğrenmem gerektiğinide biliyorum fakat bazı kişilerin bana javayı iyi seviyede öğrenmeme gerek olmadığını söyledi.Kafam oldukça karıştı lütfen bana yardımcı olun.

Bu tarz development kitlerinde şöyle bir olay var. Mesela Unity3D oyun motoru C# dilini kullanır fakat kodlama işine girdiğinizde neredeyse daha önceden bildiğiniz herşey artık pek kullanılmaz hale gelir. Oranın kurallarını, değişkenlerini, sınıflarını hatta sınırlarını koyan artık başka bir ortamdasınızdır. Aynı şey Java dili ile Android Development için de geçerli. Java öğrenmen aynı şekilde yararına olur fakat javada uzman bir kişi gidip Android'de program geliştiremeyecektir veya C# uzmanı Unity3D ile oyun yapamayacaktır. Bunlar hep ortamın kurallarını öğrenmek, çalışmak, ortamı anlamakla alakalı. Aynı dili konuşabilmek sadece anlamayı kolaylaştırıyor. Aynı ingilizce bilmeyen birinin Amerika'da yaşamaya çalışması, zamanla dili öğrenmesi ile daha önceden belirli bir ingilizce temeli olup gidip bir de Amerika'da yaşamaya çalışması arasındaki fark gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı