Programlamaya nereden başlanmalı?

Yapay zeka için Python ve masaüstü için C# (oyun yapmak istiyorsanda gerekli Unity ile)

Not: Python ilk önce öğrenmeni tavsiye ederim C#'a göre aşırı kolay ve app.dataquest.io'ya bakmanı şiddetle öneriyorum Python (veri bölümü ile ilgili) ile alakalı şeyler öğretiyorlar.

Son düzenleme:
Her şeyin başı temel algoritma. Olayın mantığını kapmadan dile atlama. Yapay zeka için ANN (Artficial Neural Networks) ve genetik algoritma da öğren. Bunların mantığını kaptıktan sonra Python öğrenip uygulamalar yapmaya başlayabilirsin. Aslında bulanık mantıkta öğrenirsen iyi olur mühendislik öğrencisiysen.

Yapay zekaya giris kitabi 800 sayfa, bir ton matematik ve sayi teorisi bilmek gerekiyor kodlamadan bagimsiz.

Python en kolay tarafi.

Fark etmez neyle basladigin, dil bir sey degil.

Yapay zekaya giris kitabi 800 sayfa, bir ton matematik ve sayi teorisi bilmek gerekiyor kodlamadan bagimsiz.

Python en kolay tarafi.

Fark etmez neyle basladigin, dil bir sey degil.
Hocam, 16 yaşındayım da yapay zeka için önerebileceğiniz kitap var mıdır? Amacım çalışma mantığını kavramak aslında. Yoksa kitaplar fazla mı ağır gelir bu yaşta?

Öncelikle hangi alanda ilerlemek istediğini belirle. Web kısmında pek yardımcı olamayacağım, fakat uygulama alanında ilerlemek istiyorsan öncelikle algoritma mantığını kavramalısın. Ben 15 yaşındayım ve C ile başladım. Evet aşırı kolay değil fakat ben biraz da zorlanmayı seviyorum açıkçası. Seçme sebeplerimden birisi de diğer çoğu dilin temelini oluşturması. İster Python, ister C ile başla aşırı önemli değil fakat, kesinlikle ezberden uzak dur. Sürekli sorgula, sürekli araştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı