Android Studio emulator hatası

MASKELİSAYKO42

Hectopat
Daha fazla  
1 haftadır "Android Studio" adlı yazılımın "2020.3.1" versiyonu ile başım bela da.

Yazılım için gerekli olan "Java development kit " adlı eklentinin "16.0.2" versiyonunun kurulumunu sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirdim.

Bilgisayarımın BIOS'undan sanallaştırma teknolojisini aktif ettim.

Bilgisayarımın özellikleri:

Acer Nitro 5 AN517-41-R58k

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800H 8x16 3.2 X 4.44

RAM: DDR4 16 GB 3200.

Dahili ekran kartı: Radeon RX Vega 8

Harici ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3070 GDDR6 8 GB.

SSD: 1024 GB(1TB)

HDD: Yok.

Yazılımda Tools sekmesinden avd Manager'ı açıp yini bir sanal makine oluşturduktan sonra Makine'yi başlatmak için yeşil üçgen simgesine tıkladıktan sonra aldığım hata "the emulator process for avd pixel_xl_apı_22 has terminated." idir.

Yüklü olan SDK'lar ve avdleri görsel olarak yükleyeceğim.

Not: Programı baştan yükledim ve bilgisayarım ile ilgili çoğu detay fotoğraflarda mevcuttur.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    261,5 KB · Görüntüleme: 333
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    677,3 KB · Görüntüleme: 264
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    745,7 KB · Görüntüleme: 259
  • Adsız4.png
    Adsız4.png
    527,5 KB · Görüntüleme: 215
  • Adsız5.png
    Adsız5.png
    502,8 KB · Görüntüleme: 222
  • Adsız6.png
    Adsız6.png
    342,2 KB · Görüntüleme: 212
  • Adsız7.png
    Adsız7.png
    470,3 KB · Görüntüleme: 260
  • Adsız8.png
    Adsız8.png
    167,7 KB · Görüntüleme: 375
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sıkıntıyla ben de uğraşmıştım. Pek çok çözüm denedim, benim sorunum Windows kullanıcı adındaki Türkçe karakterleri değiştirmemle çözüldü. Eğer .android\avd dosyasının kurulu olduğu Windows kullanıcısının isminde İngilizce karakter dışında herhangi bir karakter varsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Aynı sıkıntıyla ben de uğraşmıştım. Pek çok çözüm denedim, benim sorunum Windows kullanıcı adındaki Türkçe karakterleri değiştirmemle çözüldü. Eğer .android\avd dosyasının kurulu olduğu Windows kullanıcısının isminde İngilizce karakter dışında herhangi bir karakter varsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Şu an test edemiyorum, test ettiğimde bilgi vereceğim olumlu veya olumsuz olduğunda dair.

Sdk'yı kurarken uyarı veriyor türkçe karakter kullanmamız yönünde AVD de böyle bir uyarı vermemişti.

Eğer probleme çözüm bulunabilirse buradan paylaşacağım bütün detayları, yaptığım diğer adımları.
Şu an test edemiyorum, test ettiğimde bilgi vereceğim olumlu veya olumsuz olduğunda dair.

Sdk'yı kurarken uyarı veriyor türkçe karakter kullanmamız yönünde AVD de böyle bir uyarı vermemişti.

Eğer probleme çözüm bulunabilirse buradan paylaşacağım bütün detayları, yaptığım diğer adımları.
sorun çözüldü
1.Kaynak
2.Kaynak
3.Kaynak(en önemlisi)

Verdiğim sitelerde verilen yöntemleri uygulayıp kendim eklediğim detayların resimlerini koyacağım.

Sorunun kaynağı android studionun AVD'nin klasörünü tam olarak tanımlayamaması.
.android Klasörünü "C:\" dizinine aktarıp verdiğim resimlerdeki ayarları uyguladım.

Son düzenleme:

sorun çözüldü
1.Kaynak
2.Kaynak
3.Kaynak(en önemlisi)

Verdiğim sitelerde verilen yöntemleri uygulayıp kendim eklediğim detayların resimlerini koyacağım.

Sorunun kaynağı android studionun AVD'nin klasörünü tam olarak tanımlayamaması.
.android Klasörünü "C:\" dizinine aktarıp verdiğim resimlerdeki ayarları uyguladım.

Merhaba bende sabahtan beri uğraşıyorum son yazdığınız mesajı anlamadım bana daha net anlatabilir misiniz çözümü

Amd Ryzen işletim sistemi kullanan kişiler cMake gibi şeyleri seçmemeliler ayrıca sdk tools tarafında AMD için özel sdk kısmı var oradan kurulum yapın

Geri
Yukarı