Android sürümü nasıl yükseltilir?

SSDyiyenHDD

Decapat
Daha fazla  
Elimde çok kullanmadığım Android 8.1.0 yüklü bir cihaz var. Bunu güvenlik açığı vs. olmadan nasıl Android 9 veya 10'a yükseltebilirim bir rehber öneriniz var mı? Veya güzel bir anlatımla anlatabilecek var mı?

Son düzenleme:
Elimde çok kullanmadığım Android 8.1.0 yüklü bir cihaz var. Bunu güvenlik açığı vs. olmadan nasıl Android 9'a yükseltebilirim bir rehber öneriniz var mı? Veya güzel bir anlatımla anlatabilecek var mı?

Aga Android sürümünü yükseltirsen telefon çok kasacağına veya pil kullanımının düşüceğine emin olabilirsin ben telefonumu (Redmi Note 8 ) Android 12 veya 13 yaptım ilk kullanımda hızlı fakat pil kullanımı artmıştı ilerleyen zamanda da Android'in verdiği özelliklerden dolayı da yavaşlamaya başlamıştı.

Aga Android sürümünü yükseltirsen telefon çok kasacağına veya pil kullanımının düşüceğine emin olabilirsin ben telefonumu (Redmi Note 8 ) Android 12 veya 13 yaptım ilk kullanımda hızlı fakat pil kullanımı artmıştı ilerleyen zamanda da Android'in verdiği özelliklerden dolayı da yavaşlamaya başlamıştı.

Çok abartmayacağım Custom ROM'la bazı özellikler de gideceğinden hızlanacak dediler bana Android 10 falan yaparım ben.

Hocam Android işlerinden pek anlamıyorum anlatabilir misiniz var mı bu olayın bir riski?
Hocam ben de geçen sene bu zamanlar öğrendim. İnternette, bu forumda nasıl yapıldığına dair rehberler var. Rehberde ne yazıyorsa yapın, hiçbir şey olmaz. Evet riski var ama rehberde yazanı yaptıkça bir şey olmuyor.

Mevcut işletim sistemini silip yenisini yüklüyorsunuz. Telefonu rootlayıp modüller yükleyebilirsiniz. Yeni yeni özellikler ekleyebilirsiniz, özelleştirebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

J7 2016 Custom ROM diye aratarak kendinize ROM bulabilirsiniz. J7 2016 için olması şart ama. Takıldığınız bir yer olursa konu açabilirsiniz.

Risksiz yani güvenlik açığı olmayan ROM maalesef yoktur çünkü o ROM'ları 3 üncü kişiler veya şirketler yazar kesinlikle garantisi yoktur bilgileriniz sızdırılabilir...

Risksiz yani güvenlik açığı olmayan ROM maalesef yoktur çünkü o ROM'ları 3 üncü kişiler veya şirketler yazar kesinlikle garantisi yoktur bilgileriniz sızdırılabilir...

Bu ROM atacağım cihazda zaten önemli bir bilgi yok hocam, direk ROM'un içinde virüs vs. gibi durumlar olursa tekrar stok ROM dönmekle uğraşmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı