Android telefon yüksek paket kullanımı

Henchou

Hectopat
Android telefonum (Xiaomi Redmi Note 6 Pro) çok fazla paket gönderiyor, dolayısıyla internet aşırı derecede yavaşlıyor fakat telefonun kilit ekranı bile açık değil. Ayrıca diğer bağlanmış cihazlarda bu kadar yoğun paket gönderimi olmuyor. Acaba bunu bir şekilde kısıtlamanın veya Android telefonda bu kadar paket gönderiminin neyin sebep olduğunu bulabilme imkanım var mı?

Ekran Alıntısı.JPG

Google Play'den NetGuard veya benzeri bir Firewall uygulaması indirin/yükleyin. Onun üzerinden de durumu kontrol edebilirsiniz. Tavsiyem NetGuard. Ben NetGuard Pro kullanıyorum. Domain bazlı gelişmiş engellemeler bile yapılabiliyor.

NetGuard

Tam olarak nasıl bakıyoruz hocam yükledim fakat anlamadım

Nasıl kontrol edebilirim ?
İlk önce Firewall'u aktif edin. Daha sonra, sağ üst köşedeki üst üste üç nokta'dan Show Logs'a tıklayın. Uygulamaların paket kullanımlarına bakmak için aktif olanları seçin. Aşağıya ekran görüntüleri de ekledim. Daha kolay anlarsınız. Son ekran görüntüsünde bağlanılan domain'ler ve altında paket kullanım miktarları görünüyor.

Screenshot-20190811-012617-Net-Guard.jpg

Screenshot-20190811-012535-Net-Guard.jpg

Screenshot-20190811-012558-Net-Guard.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı