Android telefona neden root atılır?

TnSzR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta belirttiğim gibi Android telefonuma root atarsam telefonumda hangi özellikleri kullanırım? Yani ne işime yarar? Garanti içiyse atma vesaire yazacak arkadaşlar için söylüyorum onu biliyorum merak etmeyin :)

Bu işlemi kontrolü tamamen almak için de yapıyorlar. Örnek olarak hafıza kartına uygulama atmak. Farklı ROM yüklemek falan verilebilir.

Merhaba başlıkta belirttiğim gibi Android telefonuma root atarsam telefonumda hangi özellikleri kullanırım? Yani ne işime yarar? Garanti içiyse atma vesaire yazacak arkadaşlar için söylüyorum onu biliyorum merak etmeyin :)

Adaway gibi telefondaki reklamları engelleyen programları, telefon ile bilgisayara format atmaya işe yarar uygulamaları ve YouTube reklamsız sürümünü telefona stock olarak kurmaya yarıyor bunlar kullanma sebeplerim.

S3 Mini'mdeki gereksiz uygulamaları silmek için yapmıştım zamanında 🙂
O zaman root yaptığım uygulama üzerinden silmiştim o uygulamaları. Şimdi nasıldır bilmiyorum. Kullandığınız root aracına göre de değişebilir.

Android için daha farklı olanlar da var.

Peki root attığımda IPhone'daki Jailbreak gibi bir uygulama geliyor ve buradan mı işlem yapıyorum :)?

O tarz yöneticiler kurabilirsiniz en çok kullanılan Magisk var. Root telefonunuzu tam işleviyle kullanmanızı sağlar. Sistem uygulamalarını silebilir görmemeniz gereken dosyalara ulaşabilirsiniz.

@Yener K. @Pencere bakıcısı @CİNGÖZ_RECAİ Ben de bir soru sormak isitorum konu ile alakalı Android sürümünü root atarak yükseltmek mümkün müdür, örnek veriyorum 12 de 13 e yükseltmek.
Ciha donanım olarak yeterliyse yapabilirsiniz tabi. Ama root atınca banka uygulamaları vs kullanılamıyor diye biliyorum. Güvenlik açıkları da olabiliyor. Bunu bilerek yapın.

Zamanında S3 Mini için Odin ile yapmıştım. ROM bulunursa yapmak mümkün. Stabil olur mu, bilemem.

O tarz yöneticiler kurabilirsiniz en çok kullanılan Magisk var. Root telefonunuzu tam işleviyle kullanmanızı sağlar. Sistem uygulamalarını silebilir görmemeniz gereken dosyalara ulaşabilirsiniz.

Peki kurulum %100 güvenli mi ve ayrıca garanti bozar mı?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı