Android telefona neden root atılır?

Peki kurulum %100 güvenli mi ve ayrıca garanti bozar mı?

Magisk sitesinde normalde Magisk. APK olarak indiriyor biz bunu Magisk. ZIP olarak değiştirip TWRP ile kuruyoruz. APK değiştirmeden kurulum yaptım da telefon sistemi açılmıyordu.

Peki kurulum %100 güvenli mi ve ayrıca garanti bozar mı?
Evet garantiyi bozacaktır. Ücretsiz olan bir hizmeti de Microsoft, Steam vs sağlamadıktan %100 güvenemem açıkçası.

Garantinin bozulması büyük mesele bence atılmamalı bir ara garanti olayını bilmeden atmayı denemiştim çok iyi hatırlıyorum da iyi ki becerememişim :)

GameGuardian için deniyordum sanal OS olmadan hile yapmak için.

Garantiyi tabii ki bozar güvenliği tartışılır.
Evet garantiyi bozacaktır. Ücretsiz olan bir hizmeti de Microsoft, Steam vs sağlamadıktan %100 güvenemem açıkçası.
Hayır tartışılmaz. Açık kaynak kodlu olduğu için %100 güvenilirdir. Bence demeye gerek yok çünkü kimse suyun 100 derecede kaynadığını tartışmıyor. Aynı şekilde bu konuda da bence dememizin bir manası yok.

Merhaba başlıkta belirttiğim gibi Android telefonuma root atarsam telefonumda hangi özellikleri kullanırım? Yani ne işime yarar? Garanti içiyse atma vesaire yazacak arkadaşlar için söylüyorum onu biliyorum merak etmeyin. :)
Telefonunuza modül kurabilirsiniz hocam. GravityBox gibi, LSPosed gibi modüller kullanabilirsiniz. Modüller basitçe telefonu modifiye etmeye yarar. Farklı farklı özellikler sağlar. Telefon açılış animasyonunu değiştirirsiniz. Bazı gizli özellikleri açarsınız falan filan.

Modüllerin neredeyse tamamı da Magisk Manager gibi açık kaynak kodlu olduğundan güvenilirdir. Fakat aralarında kapalı kaynak kodlu olanlar da var. Sayıları bayağı azdır ama karşılaşmayacağınız anlamına gelmez.

Hayır tartışılmaz. Açık kaynak kodlu olduğu için %100 güvenilirdir. Bence demeye gerek yok çünkü kimse suyun 100 derecede kaynadığını tartışmıyor. Aynı şekilde bu konuda da bence dememizin bir manası yok.

Telefonunuza modül kurabilirsiniz hocam. Gravitybox gibi, lsposed gibi modüller kullanabilirsiniz. Modüller basitçe telefonu modifiye etmeye yarar. Farklı farklı özellikler sağlar. Telefon açılış animasyonunu değiştirirsiniz. Bazı gizli özellikleri açarsınız falan filan.

Modüllerin neredeyse tamamı da Magisk Manager gibi açık kaynak kodlu olduğundan güvenilirdir. Fakat aralarında kapalı kaynak kodlu olanlar da var. Sayıları bayağı azdır ama karşılaşmayacağınız anlamına gelmez.

%100 güvenli diyemezsiniz. Açık kaynaklı olsa bile güvenlik açıkları ve izafiyetleri olabilir.

Merhaba başlıkta belirttiğim gibi Android telefonuma root atarsam telefonumda hangi özellikleri kullanırım? Yani ne işime yarar? Garanti içiyse atma vesaire yazacak arkadaşlar için söylüyorum onu biliyorum merak etmeyin :)
Root öyle bir şey ki... Eski S7 edge telefonumda root vardı. WhatsApp'daki tek kullanılmalık fotoğrafları ss alabiliyordum ve daha nicesi.

Geri
Yukarı