Android telefona virüs bulaştı

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
Merhaba hocalarım, bugün bir virüs olayıyla karşınızdayım. Hani internet tarayıcısının saçma sapan virüslü bildirimleri vardır ya, anneme de onlardan gelmiş. Tabii virüs olduğunu biliyormuş ama merakına yenilerek basmış. Bugün kardeşim telefona bir şeyler oluyor deyince ben de size başvurdum. Bilgisayar olsa Kaspersky ile taratırdım ama mobil anti-virüsleri hiç bilmiyorum. Çok tedirginim şu anda, yorumlarınızı esirgemeyin.

Sorunu çözdüm. Telefonu elime alınca fark ettim. Böyle ekran arada sırada sarı olup normal oluyordu. İlk başta Chrome'yi sıfırladım. Sonra Kaspersky ile tam tarama yaptım. Sonuç; temiz ve artık olmuyor. Hepinize teşekkürler.

Sorunu çözdüm. Telefonu elime alınca fark ettim. Böyle ekran arada sırada sarı olup normal oluyordu. İlk başta Chrome'yi sıfırladım. Sonra Kaspersky ile tam tarama yaptım. Sonuç; temiz ve artık olmuyor. Hepinize teşekkürler.
Bana gülücük ve kızgın atanlar nerede :D:D:D
Bak buna da atmışlar :D "kaspersky indir geçer yoksa telefonu sıfırla :D:D:D:D"

Hocam bildirimleri engelleyin geçecek işte.

Hayır annem o bildirimlere tıkladı ve telefona garip garip şeyler oldu ekran sarı oldu falan.
Bana gülücük ve kızgın atanlar nerede :D:D:D
bak buna da atmışlar :D "Kaspersky indir geçer yoksa telefonu sıfırla :D:D:D:D"

Ya ben garip bildirimlerin virüs bulaştığını gösteriyor demiyorum annem o virüslü bildirime tıklamış ve telefona virüs bulaşmış olan bu.

Ya ben garip bildirimlerin virüs bulaştığını gösteriyor demiyorum annem o virüslü bildirime tıklamış ve telefona virüs bulaşmış olan bu.
Kaspersky testi temiz ve tarayıcı sıfırlandığında sorun çözüldüğüne göre virüsle alakalı hiçbir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı