Çözüldü Android telefonda birden fazla Gmail kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SaviorAngel™

Hectopat
Makaleler
2
Cihaza kardeşimin hesabı girili ama benim zamanında satın aldığım bütün oyunlar benim hesabımda ve o hesabı girdiğim anda o cihazda bilgilerim (fotoğraflarım, kardeşime güvenmiyorum açıkcası, gider aileye falan söyler gördüklerini biterim) de gözükecek ama bunu istemiyorum, kısaca bir mail hesabını sadece Google Play için ayarlama gibi bir seçenek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Google Play'e açılan ikinci hesap diğer uygulamalarda da görünür, örneğin Youtube'da görünüyor.
Google Play'de birden fazla Gmail hesabı ekleyebilirsin. Yani istersen tek kendi hesabını da GP'ye kurarsın ya da ikinizin birden GP hesabı olur, uygulamaya girdiğinizde sol üst köşedeki alt alta dizili üç çizgi işaretine bastığında GP hesaplarınız arası geçiş yapabilirsiniz isterseniz. Telefonu kim kullanırsa diğer GP hesabını da geçişe yaparsa o GP hesabının uygulamalarını, kitaplığını falan görebilir. Ancak ebeveyn denetimi kısmından pin seçerek uygulamalarının görünmesini engelleyebilirsin galiba bunu bir dene.

Google Play'de birden fazla Gmail hesabı ekleyebilirsin. Yani istersen tek kendi hesabını da GP'ye kurarsın ya da ikinizin birden GP hesabı olur, uygulamaya girdiğinizde sol üst köşedeki alt alta dizili üç çizgi işaretine bastığında GP hesaplarınız arası geçiş yapabilirsiniz isterseniz.
İşte o olmadan yapabilir miyim diyorum bende.

Telefon senin değil mi? Birlikte mi kullanacaksınız ben orasını anlamadım. Chrome'da da görünüyor ama çıkış yapabilirsin Chrome üzerinden. Youtube ve GP'de ise hesaptan çıkış yapamıyorsun maalesef şimdide denedim çıkış falan yapamılamıyor maalesef. İlk mesajımı da düzenledim, sen erken gördün mesajı. GP'de ebeveyn denetimi var bir de. Youtube'da böyle bir seçenek yok.

Telefon senin değil mi? Birlikte mi kullanacaksınız ben orasını anlamadım. Chrome'da da görünüyor ama çıkış yapabilirsin Chrome üzerinden. Youtube ve GP'de ise hesaptan çıkış yapamıyorsun maalesef şimdide denedim çıkış falan yapamılamıyor maalesef. İlk mesajımı da düzenledim, sen erken gördün mesajı. GP'de ebeveyn denetimi var bir de. Youtube'da böyle bir seçenek yok.
Tablet kardeşimin benim değil, yok gibi duruyor ama neyse önemli değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı