Android'de birden fazla Gmail kullanmak kullanışlı mıdır?

Gezegen1905

Zeptopat
Android telefon var. Hep klasik 1 Gmail kullandım. Telefon da acaba yine aynı numara üzerine birden fazla kullanmak istersem kullanışlı olur mu? Bazı üyelikleri başka Gmail'e aktarmak istiyorum, bir de bir siteye çok güvenmezsem onun için de farklı Gmail kullanmak istiyorum. Gmail üstüne başka Gmail nasıl eklenir öğrendim ama kullanışlı olur mu onu merak ettim? Gelen mailler yine hemen gelir, mailler arasında karışıklık olmaz ve 2 adımlı koruma koyacağım, bunu bilgisayarda açmak istediğimde Chrome tarayacısından sadece istediğim mail açılır değil mi? Sonra bu mailleri de güvenlik için diğer e-postadan bir yere bağlarım diye düşündüm.

Farklı platformlar için farklı mailler kullanmak yerine @ işaretinden önce + koyup o siteye özel bir isim girerseniz, daha sonra site size o mail üzerinden spam vs. attığında gelen mailleri engellemek için bir fırsatınız olur. Ben hep öyle yapıyorum. Örneğin mail adresini [email protected] diyelim ve Technopat'a kayıt olacaksınız, mail olarak [email protected] yazarsanız, Technopat mailleri bu adrese gönderecektir. Dolayısıyla sizi spama boğmaları durumunda [email protected] adresine gelen mailleri engelleyerek asıl mailinizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Teşekkürler anladım.

Kullanışlı, ben de farklı platformlarda farklı mailler kullanıyorum.
Hocam bir şey soracağım. Mesela 3 Gmail adresim var. Bunları tek yerden kontrol için Android telefonda sırayla hesap ekleye tıklıyoruz ve sonra 1 butonla bir o maile, bir diğer maile, istediğimiz maile kontrol edebiliyoruz değil mi?
Mesela kontrol ettiğim 3 mailden birisine mail geldi, telefonun üstünde klasik bildirim çıkıyor değil mi yine?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı