Android telefonda sitelerde çıkan reklamlar neden Çince?

yukionii

Picopat
Daha fazla  
Android kullanıyorum ve yarım saat boyunca Technopat'ta gördüğüm her reklam ya Çince'ya da Japonca'ydı.
Rahatsız olup internet verilerimi temizledim ve sıfırladım, tekrar girdiğimde Türkçe olmuştu.
Bundan şüphelenmeli miyin? Ki paranoyaklığım dolayısıyla şüpheleneceğim de. Manga okumak için girdiğim birkaç site var acaba onlardan telefonuma virüs bulaşmış olabilir mi diye düşündüm.
Edit: Şimdi yine Japonca oldu.
Edit2: İspanyolca reklam da çıktı.

Telefonunuzda (eğer yüksek sistem özelliklerine sahipse) tam zamanlı koruma sağlayacak bir Anti-Virüs programı kullanabilirsiniz. Eğer bu sisteminizi yoracaksa Malwarebytes gibi bir anti-malware programının yardımıyla düzenli taramalar yaparak da sisteminizi manuel olarak denetimde tutabilirsiniz.
Bilinmeyen kaynaklardan dosya indirmemek, güvenli olmayan siteleri kullanmamak ve içeriğini bilmediğiniz linklere tıklamamak da elbette ki en önemli noktalardır.

Söylediklerinizi aynı şekilde ben de destekliyorum. Özellikle linklere tıklamak bu konuda çok önem taşıyor. Ayrıca normal bir antivirüs programı da işinizi görecektir.

Telefon sistemim çok kötü, 8 gb hafızası var. Söylediğim gibi bazen manga okuyup dizi veya film izliyorum o kadar.
O zaman dediğim gibi, Malwarebytes'i sisteminizde tutup düzenli olarak taramalar yapmanız yeterli olacaktır. Bitdefender Free programını da alternatif olarak kullanabilirsiniz. Oldukça düşük sistem kullanan ve basit arayüze sahip bir uygulama.

Malwarebytes'ı nasıl kaldırayım? Uygulamanın kendisinde Malwarebytes'ı kaldır kısmından mı yoksa direkt uygulamayı mı kaldırayım?
Uygulamayı kaldırmak yerine farklı yollardan yer açmayı deneyin.En azından antivirüs programını tutarsınız.Eğer gerçekten kaldırmak istiyorsanız ikisi de aynı kapıya çıkacaktır.

Geri
Yukarı