Android telefonlar kendi kendine Wi-Fi bağlantısını kesiyor

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba, 4 5 tane Android telefon deneyimlemiş/kullanmış biri olarak hepsinde kendi kendine Wi-Fi kesintisi sorunu yaşadım. İlk telefonum Samsung Galaxy S4'dü ve sık sık kendi kendine Wi-Fi bağlantısı kesiliyordu. Bundan sonraki telefonum Huawei Y5 2018'di aynı sorunu bunda da yaşadım. Bundan sonra Vestel Venus V6 kullandım aynı sorun sık sık onda da yaşıyordum. Bundan sonra Doogee X95 ve sonrasında en son Samsung Galaxy A13 kullanıyorum bu sorunu hâlâ yaşıyorum, yıllardır şu sorun yüzünden etrafa zarar veriyorum sinirden. Şunun çözümü varsa söyleyebilir misiniz artık? Bıktırdı yetti, parçalayacağım az kaldı yani. İnternetle ilgili de değil 3 kere internet değiştim. İlki Turkcell fiber internetti ikincisi TurkNet ve üçüncüsü şu an Türk Telekom VDSL internet kullanıyoruz. Bu sorun gerçekten de beni delirtiyor çıldırtıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı zayıfsa mantık olarak kesilir. Çözüm olarak bağlanıyorsanız 5 GHz yerine 2.4 GHz bağlantısı yapın. Bütçe ayırabilirseniz daha iyi ve kaliteli bir modem alın veya bütçeniz kısıtlı ise Xiaomi Repeater gibi ucuz yollu cihazlar ile sorunu çözebilirsiniz ancak bahsettiğim cihazda 5 GHz bant genişliğine destek yok.

Bağlantı zayıfsa mantık olarak kesilir. Çözüm olarak bağlanıyorsanız 5 GHz yerine 2.4 GHz bağlantısı yapın. Bütçe ayırabilirseniz daha iyi ve kaliteli bir modem alın veya bütçeniz kısıtlı ise Xiaomi Repeater gibi ucuz yollu cihazlar ile sorunu çözebilirsiniz ancak bahsettiğim cihazda 5 GHz bant genişliğine destek yok.
Bağlantım 2.4 Ghz telefon için modem almanın mantıklı olan tarafı tam olarak nedir? Yanlış anlaşılmasın merak ettiğimden soruyorum.

Ayrıca yeni aldığım modemle nasıl internet bağlantısı alacağım ki? Modemi bizim asıl modeme bağlayıp mı yapacağım bunu?

Bağlantım 2.4 Ghz telefon için modem almanın mantıklı olan tarafı tam olarak nedir? Yanlış anlaşılmasın merak ettiğimden soruyorum.

Ayrıca yeni aldığım modemle nasıl internet bağlantısı alacağım ki? Modemi bizim asıl modeme bağlayıp mı yapacağım bunu?
Mevcut modeminizin anten ve sinyal gücü düşüktür bu yüzden diğer odalara az sinyal geliyordur bu da doğal olarak bağlantının kopmasına sebep oluyordur. Daha iyi bir modem alarak sinyal kalitesini iyileştirebilirsiniz veya dediğim gibi Xiaomi Repeater alın evin içinde merkezi bir konumda kurulumunu yapın modem almanıza da gerek kalmasın, ben modemi kalıcı bir çözüm olduğu için önerdim.

Ayrıca bu alttaki konudan modem kanalını doğru seçin, sinyaller karışıyorsa yine bağlantı kopar.
İdeal Wi-Fi kanalı nasıl belirlenmeli?

Mevcut modeminizin anten ve sinyal gücü düşüktür bu yüzden diğer odalara az sinyal geliyordur bu da doğal olarak bağlantının kopmasına sebep oluyordur. Daha iyi bir modem alarak sinyal kalitesini iyileştirebilirsiniz veya dediğim gibi Xiaomi Repeater alın evin içinde merkezi bir konumda kurulumunu yapın modem almanıza da gerek kalmasın, ben modemi kalıcı bir çözüm olduğu için önerdim.

Ayrıca bu alttaki konudan modem kanalını doğru seçin, sinyaller karışıyorsa yine bağlantı kopar.
İdeal Wi-Fi kanalı nasıl belirlenmeli?
Evde TP link Wi-Fi uzatıcı mıydı şuan tam hatırlamıyorum ismini o var inanın ki normal modemimizden daha leş. Evdeki güvenlik kameralar için kullanıyoruz. Ama dediğiniz Xiaomi'ye bakıp ona göre karar vereceğim teşekkür ediyorum.

Evde TP link Wi-Fi uzatıcı mıydı şuan tam hatırlamıyorum ismini o var inanın ki normal modemimizden daha leş. Evdeki güvenlik kameralar için kullanıyoruz. Ama dediğiniz Xiaomi'ye bakıp ona göre karar vereceğim teşekkür ediyorum.
Ben bu ürünü 1,5 yıl kullandım çok memnun kaldım hız kaybı 2-3 Mbps kadardı. Şu an ihtiyacım olsa yine kullanırdım.
Xiaomi Mi Wifi Pro 300 Mbps Wifi Güçlendirici

Modemden kaynaklı değilse kesin güvenlik kameralarındandır IP çakışması olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı