Android telefonlar neden 2. elde para etmiyor?

enesbull

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 25000TL'ye Android cihaz aldık diyelim, 2 yıl kullandık satmaya çalıştık, fiyatı yarı yarıya düşüyor, hatta 1 yıl önce bir Android cihaz çıktı diyelim, sonrasında bu Android cihazın yeni serisi çıktı diyelim, direk 1 yıl önceki cihazın fiyatı yarı yarıya düşüyor fakat IPhone'larda durum böyle değil, bir süre kullandıktan sonra satıp üzerine para koyup cihazımızı upgrade edebilmek için bu sebeplerden dolayı iPhone cihazlar daha iyi gibi gözüktü gözüme, ve bu durum sadece Türkiye'de var olan bir durum değil, Global'de de durum bu şekilde, Kanada'ya gidiyorum bazen ve durum buradakiyle birebir aynı Google pixel, Samsung ve vb vs fark etmeksizin, yorumlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Performans ömrü
2- Yazılım desteği (5 sene yazılım + 1-2 sene güvenlik güncellemesi)
3- Popülarite

Merhaba arkadaşlar, 25000TL'ye Android cihaz aldık diyelim, 2 yıl kullandık satmaya çalıştık, fiyatı yarı yarıya düşüyor, hatta 1 yıl önce bir Android cihaz çıktı diyelim, sonrasında bu Android cihazın yeni serisi çıktı diyelim, direk 1 yıl önceki cihazın fiyatı yarı yarıya düşüyor fakat IPhone'larda durum böyle değil, bir süre kullandıktan sonra satıp üzerine para koyup cihazımızı upgrade edebilmek için bu sebeplerden dolayı iPhone cihazlar daha iyi gibi gözüktü gözüme, ve bu durum sadece Türkiye'de var olan bir durum değil, Global'de de durum bu şekilde, Kanada'ya gidiyorum bazen ve durum buradakiyle birebir aynı Google pixel, Samsung ve vb vs fark etmeksizin, yorumlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim.
Apple'ı hava olsun diye kullanan da çok kaliteli deyip kullanan da çok. Apple üzerinde daha çok talep var ki kullananların yarısından fazlası sırf telefonuyla hava atmak için kullanıyor :)

Neyse işte bundan dolayı böyle.

@Violet S

Ayrıca kullananın herhangi bir amacı da yok. Oyun oynamadığı sürece iş için ha orta segment uygulamaları hızlı açan telefon almış ya da o kadar çalışıp kazandığı parasına kıyıp en iyi telefonu almış.

Amiral gemisi model S serisinde durum öyle değil. Giriş seviyesi A modeller çok düşüyor.
S serisi de gayet düşüyor.

Apple'ı hava olsun diye kullanan da çok kaliteli deyip kullanan da çok. Apple üzerinde daha çok talep var ki kullananların yarısından fazlası sırf telefonuyla hava atmak için kullanıyor :)

Neyse işte bundan dolayı böyle.
iPhone kullanıyorum ve kesinlikle hava atma amacım yok. 8k'ya yenilenmiş se 2020 aldım bu sene. Çok rahat aynı performansla 3 sene götüreceğini biliyorum. Kafam rahat 2 sene önce çıkmış telefonu yenilenmiş alırken bile.

S serisi de gayet düşüyor.

iPhone kullanıyorum ve kesinlikle hava atma amacım yok. 8k'ya yenilenmiş se 2020 aldım bu sene. Çok rahat 3 sene götüreceğini biliyorum. Kafam rahat 2 sene önce çıkmış telefonu yenilenmiş alırken bile.
İyi yapmışsınız hayırlı olsun. Herkes için söylemiyorum herkes alınmasın.
O fiyata SE 2020 almak mantıklı bir şey zaten.
Sadece en iyi modelleri alıp sadece whatsapp gir çık yapan tek işi telefonla görüşmek mesajlaşmak olan kişilerden bahsettim biraz olsun da.

Android tarafında amiral gemisi kullanan insan sayısı az, buna para vereceğime iPhone alırım diye düşünüyorlar(neredeyse 2 kat fark olmasına rağmen). Orta segmentte satılan telefonlarda belli bir yere kadar iş görüyor, ömrünü doldurunca satılmaya başlıyor zaten, Custom ROM işini de 10 kişiden 1 tanesi ya biliyor ya bilmiyor, bilenlerinde bir kısmı ya istemiyor ya güvenmiyor.

Geri
Yukarı