Android telefonlar neden 2. elde para etmiyor?

enesbull

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 25000TL'ye Android cihaz aldık diyelim, 2 yıl kullandık satmaya çalıştık, fiyatı yarı yarıya düşüyor, hatta 1 yıl önce bir Android cihaz çıktı diyelim, sonrasında bu Android cihazın yeni serisi çıktı diyelim, direk 1 yıl önceki cihazın fiyatı yarı yarıya düşüyor fakat IPhone'larda durum böyle değil, bir süre kullandıktan sonra satıp üzerine para koyup cihazımızı upgrade edebilmek için bu sebeplerden dolayı iPhone cihazlar daha iyi gibi gözüktü gözüme, ve bu durum sadece Türkiye'de var olan bir durum değil, Global'de de durum bu şekilde, Kanada'ya gidiyorum bazen ve durum buradakiyle birebir aynı Google pixel, Samsung ve vb vs fark etmeksizin, yorumlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple'ı hava olsun diye kullanan da çok kaliteli deyip kullanan da çok. Apple üzerinde daha çok talep var ki kullananların yarısından fazlası sırf telefonuyla hava atmak için kullanıyor :)

Neyse işte bundan dolayı böyle.

@Violet S

Ayrıca kullananın herhangi bir amacı da yok. Oyun oynamadığı sürece iş için ha orta segment uygulamaları hızlı açan telefon almış ya da o kadar çalışıp kazandığı parasına kıyıp en iyi telefonu almış.

11 kullanıyorum kime neye hava atacağız 😒

S serisi de gayet düşüyor.

iPhone kullanıyorum ve kesinlikle hava atma amacım yok. 8K'ya yenilenmiş SE 2020 aldım bu sene. Çok rahat aynı performansla 3 sene götüreceğini biliyorum. Kafam rahat 2 sene önce çıkmış telefonu yenilenmiş alırken bile.

iPhone SE kullanıyorum Telefon tamamen bir pişmanlık. Yüzde 100le şardan çekiyorum sabah 9'da. Saat 12'de şarjı 10 falan kalıyor. Geniş açı kamerası olmaması selfilerde büyük handikap. Gece çekimleriyse çok kötü.

Şuanki 2. El piyasasıyla iPhone 11 almanın bir amacı kalmadı ki herkes biliyor ama anlatmıyor. Ha birde telefonu ne zaman aldığınıza bağlı. 7K olduğu zamanlarda alınabilir bir telefonu şuan 11 alan aklından şüphe etsin.

S10e 5500 TL. 4 senelik cihaz. Bence S10e iPhone seden çok daha iyi bir telefon. Cidden onun fiyatı 8, S10e 5500 6000 civarında. Bu bence büyük saçmalık. Note 10 Plus'ın da iPhone 11'den iyi olduğunu düşünüyorum.

Daha iyiler zaten ama Android cihazların asıl potansiyelini bilen insan sayısı çok az. Yıllarca Note 3 N9005 kullandım çıtını çıkarmadı ki hala monitörümün üstünde webcam olarak görev yapıyor.

Size laf eden yok ama ortalıkta "ayfon moruğh yaaaeae" diye dolanan tipte çok.

iPhone SE kullanıyorum Telefon tamamen bir pişmanlık. Yüzde 100le şardan çekiyorum sabah 9'da. Saat 12'de şarjı 10 falan kalıyor. Geniş açı kamerası olmaması selfilerde büyük handikap. Gece çekimleriyse çok kötü.
Dostum günde 3-4 saat bluetooth kulaklık bağlı (bluetooth sürekli açık) 3-4 saat sosyal medya kullanımı ile sabah 8 akşam 3-4 civarını rahat çıkarıyorum. Senin bataryan ölmüş. Ayrıca bir iPhone kullanıcısı olarak pilin az gittiğini bilerek satın aldığım için bu benim için bir sorun değil.

İkinci husus telefon zaten iPhone 11'in kamera ve ekrandan kısılmış hali. Kamerasından beklentiye girmen hata zaten. Düşük bütçede performans beklentisi dışında bir beklentisi olmayan beni zerre üzmüyor :)

Dostum günde 3-4 saat bluetooth kulaklık bağlı (bluetooth sürekli açık) 3-4 saat sosyal medya kullanımı ile sabah 8 akşam 3-4 civarını rahat çıkarıyorum. Senin bataryan ölmüş. Ayrıca bir iPhone kullanıcısı olarak pilin az gittiğini bilerek satın aldığım için bu benim için bir sorun değil.

İkinci husus telefon zaten iPhone 11'in kamera ve ekran kısılmış hali. Kamerasından beklentiye girmen hata zaten. Düşük bütçede performans beklentisi dışında bir beklentisi olmayan beni zerre üzmüyor :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum günde 3-4 saat Bluetooth kulaklık bağlı (Bluetooth sürekli açık) 3-4 saat sosyal medya kullanımı ile sabah 8 akşam 3-4 civarını rahat çıkarıyorum. Senin bataryan ölmüş. Ayrıca bir iPhone kullanıcısı olarak pilin az gittiğini bilerek satın aldığım için bu benim için bir sorun değil.

İkinci husus telefon zaten iPhone 11'in kamera ve ekran kısılmış hali. Kamerasından beklentiye girmen hata zaten. Düşük bütçede performans beklentisi dışında bir beklentisi olmayan beni zerre üzmüyor :)

Maaş yatsın iPhone SE'yi satarak S23'e geçiş yapacağım :)

Herkes iPhone'cu yani metroda herkesin elinde iPhone görüyorum. En yeni modelleri hem de Pro Max. İşyeri veriyor desek ProMax vermez Düz modeli verir o kadar para vermez.

Çoğunluğu da sorsak para yok der.

Bizim halk böyle böbrek bile satıp iPhone alacak tipler var.

2.el iPhone alıyor herkes android'e 25K zaten kimse 0da vermez 2.el iPhone alır.

Taleple alakalı. Yoksa olabilir benima arkadaşım 2.el OPPO aldı sorunsuz çalışıyor.

Tamamen bizim halkın iPhone'cu olması ile alakalı.

Merhaba arkadaşlar, 25000TL'ye Android cihaz aldık diyelim, 2 yıl kullandık satmaya çalıştık, fiyatı yarı yarıya düşüyor, hatta 1 yıl önce bir Android cihaz çıktı diyelim, sonrasında bu Android cihazın yeni serisi çıktı diyelim, direk 1 yıl önceki cihazın fiyatı yarı yarıya düşüyor fakat IPhone'larda durum böyle değil, bir süre kullandıktan sonra satıp üzerine para koyup cihazımızı upgrade edebilmek için bu sebeplerden dolayı iPhone cihazlar daha iyi gibi gözüktü gözüme, ve bu durum sadece Türkiye'de var olan bir durum değil, Global'de de durum bu şekilde, Kanada'ya gidiyorum bazen ve durum buradakiyle birebir aynı Google pixel, Samsung ve vb vs fark etmeksizin, yorumlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim.

IPhone'un Türkiye pazarındaki değerinden dolayı. 2. El iPhone almak daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı