Android telefonlarda kaydırma gecikmesi neden yaşanır?

shush

Hectopat
iPhone 5S'den Samsung S10E'ye geçince ilk yaşadığım hayal kırıklıklarından biriydi. Örneğin Instagram'da aşağıya kaydırınca ekranın birkaç milisaniye sonra kayması gibi. 5 yıllık IPhone'da parmağımla hep paralel ilerlerken güncel Android telefonda gecikme var. Bunun sebebi nedir?

Hocam kırılmaz ekran vs. kullanıyor musunuz? S10e pek geri kalacak bir model değil. Daha bilgili arkadaşlar yeşillendirirse iyi olur.

Telefonun üzerinde gelen orijinal ekran koruyucusu var. Ancak bununla alakalı bir sorun değil. Bu bahsettiğim olayı herkese anlatamıyorum. Elinizde bir Android bir IOS işletim sistemine sahip cihaz varsa ayarlara girip parmağınızla aşağı yukarı hızlıca kaydırırsanız demek istediğimi anlayabilirsiniz. IPhone'lar tam parmakla aynı hizada gelirken diğeri sanki bir tık gecikmeli geliyor gibi oluyor. Görüntü olarak baktığımızda Android biraz daha akıcı görünüyor ama gecikiyor.

Telefonun üzerinde gelen orijinal ekran koruyucusu var. Ancak bununla alakalı bir sorun değil. Bu bahsettiğim olayı herkese anlatamıyorum. Elinizde bir Android bir iOS işletim sistemine sahip cihaz varsa ayarlara girip parmağınızla aşağı yukarı hızlıca kaydırırsanız demek istediğimi anlayabilirsiniz. IPhone'lar tam parmakla aynı hizada gelirken diğeri sanki bir tık gecikmeli geliyor gibi oluyor. Görüntü olarak baktığımızda Android biraz daha akıcı görünüyor ama gecikiyor.

Hocam ben de 2 farklı telefonu aktif olarak deniyimliyorum zaten. Elimde iPhone 7 ve Xiaomi Mi 8 Lite var. Dediğinizi tekrar denedim ama ben fark hissedemedim. Ya da ben fark etmiyorum. Ya da siz hassassınız. Başka deneyimleyenler yazarsa daha iyi olur.

Geri
Yukarı