Android telefonlarda pil sağlığı nasıl?

Galiba dediğiniz gibi yapılabilir. Sadece bana mı böyle geliyor bilmiyorum ama ne kadar Android telefonlarda ne kadar amiral gemisi telefonda olsa 2. ele düştüğü zaman sıfırına göre fiyatı çok düşüyor ama IPhone'larda sıfır, 2. el fiyat farkı az gibi öyle değil mi?
iPhone modellerinin alıcısı çok, telefondan ziyade marka ve kaliteye para dökülüyor.
Değer kaybı sorun olmuyor o sebeple.

Anladım hocam. Siz eğer yeni bir telefon alacak olsaydınız tercihinizi hangi markadan yana kullanırdınız?
Samsung ile devam ederdim, kullanımı dâhâ pratik geliyor.
Elimde Samsung A70 var, bundan S20 FE cihazına geçiş yaparım muhtemelen, fiyatı uygun olursa S23 FE düşünürüm.

Dostum pil muhabbetine bu kadar takılma neden diye sorucak olucaksanda sonuçda bu batarya doldur boşalt yapıyorsun sonuç olarak ömrü var 2.5 3 yıl arası daha yoğun kullanırsan 1.5 yılda bile biter pil dayanıklılığını bir kaç program ile kaça düşüp düşmediğini anlayabilirsin.. Ömrü bitince değiştirirsin iPhone veya Android tarafındaki cihazlarında ömürleri belli en fazla yeni çıkan telefonu aldığında 6 yıl kullanırsın olay bundan ibaret.. Zaten belli bir seneden sonra güncelleme gelmez program vs güncel olmadığından cihaz çöpe çıkar Android daha açık dünya olduğundan pc üzerindrn eski cihazlara rom felan atılıp pc üzerinden güncelleme yapılabilir ama iOS tarafı kapalı olduğundan Android'de yapabileceğin çoğu işlemi iOS da yapamazsın

Bu arada bende sony Xperia z5 compact mevcut sürümü Android 11 hala kullanırım rom ile yaptım lakin kamera felan çalışmıyor oda romu yapan arkadaş kamera kısmını çözememiş sanırım alete bir pil bulamadım 5 saat anca gidiyor onun harici arada 50 derece ısıya ulaşsa da hala çalışıyor melet👍

Yeni konular

Geri
Yukarı