Android telefonlarda Vendor dosyası farklılık gösterir mi?

OnderUcanlar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Mi 11 Lite 5G (renoir) kullanıcısıyım. Telefonuma Custom ROM atmak istiyorum fakat vendor.img dosyası hakkında kafamda bir soru işareti var.

Custom ROM yüklerken cihazınıza önce cihazınızla uyumlu bir vendor.img dosyası flashlamanız gerekir. Bu vendor dosyası her telefon için bir tane var ve bu vendor dosyası ile cihazımla uyumlu olan Custom ROM'ların hepsini yükleyebilir miyim? Yoksa her Custom ROM ücreticisi özel bir vendor dosyası mı oluşturuyor? Yani örnek veriyorum Xiaomi benim telefonum için bir vendor dosyası hazırlıyor ve Custom ROM üreticileri bu dosyayı mı kullanıyor? Yoksa kendileri mi bir tane vendor dosyası hazırlıyorlar?

Merhaba arkadaşlar, ben mi 11 Lite 5G (renoir) kullanıcısıyım. Telefonuma Custom ROM atmak istiyorum fakat vendor. İmg dosyası hakkında kafamda bir soru işareti var.

Custom ROM yüklerken cihazınıza önce cihazınızla uyumlu bir vendor. İmg dosyası flashlamanız gerekir. Bu vendor dosyası her telefon için bir tane var ve bu vendor dosyası ile cihazımla uyumlu olan Custom ROM'ların hepsini yükleyebilir miyim? Yoksa her Custom ROM ücreticisi özel bir vendor dosyası mı oluşturuyor? Yani örnek veriyorum Xiaomi benim telefonum için bir vendor dosyası hazırlıyor ve Custom ROM üreticileri bu dosyayı mı kullanıyor? Yoksa kendileri mi bir tane vendor dosyası hazırlıyorlar?

ROM dosyalarınının içinde genelde vendor dosyası dahil ediliyor. Dosyayı açıp Vendor.new.dat dosyası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kurduğunuz ROM sürümü ne ise o sürümde olan stok ROM vendorunu alıp kurun. Kurduğunuz ROM'un sürümünde stok ROM yoksa ise en son vendor sürümünü indirip kurun.

ROM dosyalarınının içinde genelde vendor dosyası dahil ediliyor. Dosyayı açıp Vendor.new.dat dosyası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kurduğunuz ROM sürümü ne ise o sürümde olan stok ROM vendorunu alıp kurun. Kurduğunuz ROM'un sürümünde stok ROM yoksa ise en son vendor sürümünü indirip kurun.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı