Android TV önerisi

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, Onvo TV sahibiyim. Aldığım güne lanet olsun. Uygulamalar imzasız, saçma sapan versiyonlar, donup kapanan uygulamalar... Lanet olsun artık dedim ve bir alternatif almak istedim. TV Stick geldi aklıma. Tavsiye eder misiniz hala? Cihaz 1080p. Alternatifler varsa önerilerinizi beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Onvo TV sahibiyim. Aldığım güne lanet olsun. Uygulamalar imzasız, saçma sapan versiyonlar, donup kapanan uygulamalar... Lanet olsun artık dedim ve bir alternatif almak istedim. TV stick geldi aklıma. Tavsiye eder misiniz hala? Cihaz 1080p. Alternatifler varsa önerilerinizi beklerim.

Mi Stick Mi Box'lara bakabilirsiniz takmalı istiyorsanız.

Merhabalar, Onvo TV sahibiyim. Aldığım güne lanet olsun. Uygulamalar imzasız, saçma sapan versiyonlar, donup kapanan uygulamalar... Lanet olsun artık dedim ve bir alternatif almak istedim. TV Stick geldi aklıma. Tavsiye eder misiniz hala? Cihaz 1080p. Alternatifler varsa önerilerinizi beklerim.

Amazon Fire TV Stick 4K Max
Amazon Fire TV Stick 4K
Xiaomi Mi Stick 4K

Kalite sıralamasına göre alabileceğiniz TV Stick'ler bence bunlar (denediğim cihazları yazdım sadece)

Ya da bana 4K uzun süre lazım olmayacak diyorsanız Amazon Fire TV 1080p versiyonu da olur. Ama her üst model gelince sadece çözünürlük desteği artmış olmuyor aynı zamanda donanımlar da daha güçlü oluyor bu yüzden ben olsam 4K versiyonlardan tercih ederim.

Ayrıca Xiaomi Mi Stick'in 1080p olan ilk versiyonunu kesinlikle tavsiye etmiyorum Mi Stick alacaksanız ya box olan yeni modellerden birini ya da 4K olan stick modelini alın yukarıda 3.sırada olan yani.

Amazon fire TV stick 4K Max.
Amazon fire TV stick 4K.
Xiaomi Mi Stick 4K.

Kalite sıralamasına göre alabileceğiniz TV Stick'ler bence bunlar (denediğim cihazları yazdım sadece)

Ya da bana 4K uzun süre lazım olmayacak diyorsanız Amazon fire TV 1080p versiyonu da olur. Ama her üst model gelince sadece çözünürlük desteği artmış olmuyor aynı zamanda donanımlar da daha güçlü oluyor bu yüzden ben olsam 4K versiyonlardan tercih ederim.

Ayrıca Xiaomi Mi Stick'in 1080p olan ilk versiyonunu kesinlikle tavsiye etmiyorum Mi Stick alacaksanız ya box olan yeni modellerden birini ya da 4K olan stick modelini alın yukarıda 3.sırada olan yani.

Biz Xiaomi Mi Stick 1080p kullanıyoruz gayet de memnunuz.

Şu konuda da Amazon Fire TV 4K ile Xiaomi Mi Stick 4K arasında bazı kıyaslamalar yapmıştım ona da bakabilirsiniz tekrar buraya yazmayayım uzun uzun :)

Biz Xiaomi Mi Stick 1080p kullanıyoruz gayet de memnunuz.

Size denk gelmiş hocam o zaman hakkında sürekli şikayet duyduğum ve bir süre denediğim bir cihaz. Siz memnun olabilirsiniz ama şu anda yeni alacak birine 4K olanı 1080p olan ile hemen hemen aynı fiyattayken hatta bazı yerlerde daha ucuzken niye 1080p olanı tavsiye edelim?

Şu konuda da Amazon Fire TV 4K ile Xiaomi Mi Stick 4K arasında bazı kıyaslamalar yapmıştım ona da bakabilirsiniz tekrar buraya yazmayayım uzun uzun :)

Size denk gelmiş hocam o zaman hakkında sürekli şikayet duyduğum ve bir süre denediğim bir cihaz. Siz memnun olabilirsiniz ama şu anda yeni alacak birine 4K olanı 1080p olan ile hemen hemen aynı fiyattayken hatta bazı yerlerde daha güçlü donanımlı ve 4K olanı daha ucuzken niye 1080p olanı tavsiye edelim?

Mi Stick 1080p hadi 500-600 TL olsa eh işte smart olmayan bir TV yi idareten Smarta çevirmek için kusurlarını sineye çekip alınabilir diyelim..

Son düzenleme:
Peki kullanışlılık bakımından Amazon vs Xiaomi nasıldır? Rahatça uygulamalar yükleyebiliyor muyum ikisine de?

@chaturanga Amazon ürünlerinde Türkçe dil desteği yokmuş sanırım.

Son düzenleme:
Peki kullanışlılık bakımından Amazon vs Xiaomi nasıldır? Rahatça uygulamalar yükleyebiliyor muyum ikisine de?

Pardon yukarıda şu konuda dediğim konu linkini eklememişim orada yazdığım mesajı aynen buraya kopyalıyorum, sorunuzun cevabını bulabilirsiniz eğer başka sorularınız varsa cevaplayabilirim şu anda elimde hem Fire TV Stick 4K hem Xiaomi Stick 4K var şunu dener misiniz dediğiniz bir şey varsa da deneyebilirim.

Alıntı: (şu konudanki kendi mesajım: TV Box önerisi)

Elimde 3 yıldır kullandığım Amazon Fire TV Stick 4K ve Şubat ayında alınmış bir Xiaomi Stick 4K var. İkisi arasındaki fark Wifi ile ilgili değil.

Amazon Fire TV'leri tavsiye etme sebebim arayüzünün daha akıcı çalışması. Mi Stick 4K kumandası arasıra takılma yaparken Amazon Fire TV cihazlarında böyle bir şey hemen hemen hiç olmuyor.

Xiaomi'nin Fire TV Stick'e göre tek avantajı var o da Google Play'le gelmesi. Ancak sözde full Android gibi görünüyor ama telefon kadar her uygulama çıkmıyor aradığınızda, sanırım sadece Android TV arayüzüyle uyumlu olan uygulamaları çıkarıyor Google Play'de, çıkmayan uygulamaları yine APK ile kurmak zorunda kalıyorsunuz.

Fire TV Stick'lerde ise Disney, Netflix, Youtube vs gibi uygulamalar dışında kalan bir çok uygulamayı APK ile kurmanız gerekiyor.

Ama nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra hiçbir zorluk yaşamadan kurabiliyorsunuz.

Ben Full Android olarak lanse edilen Mi Stick'lere kurabildiğim her uygulamayı limitli Android olan Fire TV Stick'e de kurabiliyorum.

Ancak Google Play hesabı bağlamak zorunda olduğunuz uygulamaları kullanacaksanız onları Fire TV de yapamazsınız.

Mesela oyun oynayacağım, Google Play'deki oyunları oynamak istiyorum diyorsanız bir gamepad ile TV ekranında falan o zaman mecburen Google Play hesabı gerektiren Mi Stick almanız gerekiyor.

Bir de tavsiyem hangi cihazı alacaksanız alın mümkünse 4K olanını alın bir iki sene sonra TV değiştirirseniz cihazı en azından değiştirmeniz gerekmez tekrar. Kolay bozulan cihazlar değil zaten 4-5 sene götürür sizi.

@chaturanga Amazon ürünlerinde Türkçe dil desteği yokmuş sanırım.

Arayüz İngilizce evet sizin için önemli bir eksiyse o zaman Mi Stick 4K alın hocam.

Uygulama olarak TV kanalları ve dijital video servislerini yükleyeceğim. Ancak Google Play önemli bence. Uğraşmak istemiyorum açıkçası. Şu anki TV'm çok kötü durumda bu anlamda. TV Stick daha mantıklı gibi benim için. Teşekkür ediyorum yorumlar için. TV Stick 4K olanı alınca içinden HDMI uzatma aparatı geliyor mu peki?

Uygulama olarak TV kanalları ve dijital video servislerini yükleyeceğim. Ancak Google Play önemli bence. Uğraşmak istemiyorum açıkçası. Şu anki TV'm çok kötü durumda bu anlamda. TV Stick daha mantıklı gibi benim için. Teşekkür ediyorum yorumlar için. TV Stick 4K olanı alınca içinden HDMI uzatma aparatı geliyor mu peki?

Uğraşmak istemiyorsanız o zaman Mi Stick daha mantıklı sizin için evet. Evet HDMI uzatma aparatı geliyor.

Bu arada yine bu iki cihaz arasında kalanlar olursa ilerde okuyanlara şunu da belirteyim Amazon Fire TV full Android olmamasına rağmen sideload (yandan yükleme diyelim) ile APK kurmak bir kere öğrenince sonrasında rahat yapılacak bir şey, az çok aşinalık varsa Android cihazlara.

Ben mesela GeForce NOW kurdum oyunlarımı Fire TV Stick üzerinden oynuyorum, hatta 2 tane Bluetooth gamepad tanıttım eşimle It Takes Two oynuyoruz ne takılma var ne bug vs.. (Bunu GFN uygulamasıyla Mi Stick'te de yapabilirsiniz ama anlatmaya çalıştığım şey Amazon'un arayüz hızı kumandasının daha başarılı olması APK sideload'a değiyor benim için)

Son düzenleme:
TV Stick 4K videolarını izledim. Arayüzü muhteşem geldi hocam. Benim TV'nin arayüzü berbat. TV Stick benim için uygun diye düşünüyorum, teşekkürler. Peki ikinci el mi almalıyım sıfır mı?

Amazon ertesi gün teslim eder, HB ikinci günde kargolayamadı bile...

1695888273189.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı