Android Ücretsiz Antivirüs Önerisi

S7 Edge modelinin içinde kendi antivirüs programı var zaten. Ekstra kurmana gerek yok. Antivirüs programları genel olarak Android cephesinde pek başarılı değil. Telefonu düzgün kullanırsan virüs bulaştırmazsın, virüs bulaştırmakta maharet ister. Öyle söylenildiği gibi Android 7/24 virüs almıyor.

S7 Edge modelinin içinde kendi antivirüs programı var zaten. Ekstra kurmana gerek yok. Antivirüs programları genel olarak Android cephesinde pek başarılı değil. Telefonu düzgün kullanırsan virüs bulaştırmazsın, virüs bulaştırmakta maharet ister. Öyle söylenildiği gibi Android 7/24 virüs almıyor.
Cihaz koruması seçeneği antivirüs mü? Yani RAM ve depolamayı temizlediğimiz yer mi? Bilmiyordum.

S3 kullanıyorum dört yıldır ve virüs görmedim telefonda. Birkaç oyun için APK dosyası indirdiğim halde. @BERWAR gerekli açıklamayı yapmış zaten. Bazen indirip kurdum ücretsiz olanlardan ama faydasını göremedim. O yüzden geri silmişimdir. Bence gerek yok antivirüs programına. Çok isterseniz de Kaspersky Free vardı sanırsam.

Cihaz ROOT'suz fakat çok fazla dosya geçiyor cihazın hafızasından. ESET kullanıyordum ücretsiz 1 yıl kazanmıştım. Hiç virüs bulduğunu görmedim galiba ROOT'lu cihazlara giriyor virüs çoğunlukla.

Hayır, bilinçi kullanıcı olduğunuz zaman virüs bulaştırmazsınız kök erişimi olsa bile. 4 senedir akıllı telefonum var ve 4 senelik serüvenimde 3 senedir kök erişimli cihazlar kullanıyorum. 1 kez bile virüs bulaşmadı.

Hayır, bilinçi kullanıcı olduğunuz zaman virüs bulaştırmazsınız kök erişimi olsa bile. 4 senedir akıllı telefonum var ve 4 senelik serüvenimde 3 senedir kök erişimli cihazlar kullanıyorum. 1 kez bile virüs bulaşmadı.
Aynen bende Tab 3.8.0 vardı 3 yılın 2'si cihaz ROOT'lu geçti ve birsürü hafif ve Play Store dışı program denedim bir sıkıntı yaşamadım hiç. Lakin telefonum yeni ve zor elde ettim diye biraz korumaya çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı