Android uygulamaya nasıl çeviri eklenir?

omerget4games

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir Android uygulamam var. Tamamen Türkçe. Uygulamamı otomatik olarak İngilizce'ye çevirecek bir eklenti var mı? İnternette bulamadım. Mesela yurt dışındaki kullanıcı uygulamama girdiğinde dili otomatik olarak İngilizce olarak çeviri yapsın. Bana yön verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eklenti ile olacak iş değil. Tüm Text değerlerini bir yerden çekmen gerekiyor. Daha sonra istediğin dil paketini ekleyip uygulama içerisinde seçilen dil paketine göre Text ler otomatik değişir.

Android Studio mu kullanıyorsunuz? Ayrıca uygulamanın arayüz ve içerdiği metnin mi İngilizce olmasını istiyorsunuz? Yoksa kullanıcının girdiği yazının mı çevirisi olacak?

Android Studio kullanıyorum. Uygulamam kendime ait bir haber uygulaması. Tamamen İngilizce olacak metinler de dahil.
Eklenti ile olacak iş değil. Tüm Text değerlerini bir yerden çekmen gerekiyor. Daha sonra istediğin dil paketini ekleyip uygulama içerisinde seçilen dil paketine göre Text ler otomatik değişir.

Android Studio üzerinde sanırım ayarları var.

AndroidLocalize eklentisine bir bakabilirsin. Yalnız yine de kendinin proje içerisinde dil dosyalarını oluşturman ve ufak bir gerekli ayarı yapman gerekiyor ki kullanıcının telefonu hangi dilde ise uygulama o dil ile açılsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı