Android'de gizlilik sağlama

Jorji Costava

Kilopat
Makaleler
5
  • Stok ROM'da tek tek uygulama kaldırmak, tarayıcı değiştirmek, VPN kurmak iş görmez. Yazılımın temelinde olan şeyi üst katlarından engellemeye çalışıyorsunuz. Onun yerine root yetkisi ile internet, kamera, konum gibi izinleri ayarlamaya bakın.
  • Geliştiricisine göre custom ROM kurmak daha güvenli olabilir, yine de tedbiri elden bırakmayın. En küçük GApps'i kurun çok gerekliyse, "pico" idi sanırım adı.
  • Mümkünse kullandığınız kablosuz ağa Pi-hole tarzı araçlar ile ek katmanlar ekleyin.
  • Tüm bu ayarları yapsanız bile dalgınlık ile kurduğunuz birkaç kilobaytlık bir uygulamacık ile her şeyinizin alınabileceğini unutmayın. Gördüğünüz her uygulamayı indirmeyin, sürekli yüzünüze bakan, mikrofonu eforsuz açılabilen, 7/24 internete bağlı bir kamera kullandığınızı unutmayın.

KS
Google Tracker (firebase)
Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Yazılımın temeli saf androide servis imajları eklemek stok ROM dediğiniz. Package name isimli yazılımlarla sisteme bakarsanız "feedback" adlı "xxxlog", "xxxlogging" tarzı sizden bilgi toplayan yazılımları göreceksiniz. Samsung Android'i kendisi yazmıyor. O da üst katmanlar üretiyor, bizim yaptığımız ise bunları kapatmak. Ha diyorsanız ki her uygulamaya içinde entegre bulunduruyor, örneğin GPS yazılımına, ses açma kapatmaya entegre ediyor loglamayı ve veri paylaşımını; bu suç ve RAM kullanımı boştayken bile en az 5 GB'a yakın olur. Ek olarak 5 10 tane geri bildirim aracına ihtiyaç duyacaklarını sanmıyorum.

rocket mağduru

Decapat
Açıkçası gizlilik sağlamanın boşa uğraş olduğunu düşünüyorum. Google uygulamaları da vazgeçilmez. Hakkımda bilgi topluyor olabilir fakat topladığı bilgiler bazen benim de işime yarıyor.

Açıkçası LineageOS en kötü ROM'lardan sayılır. Size önerim eğer destekliyorsa:
  • Aosp extended ROM(aex ROM)
  • Resurrection remix OS.
  • Pixel Experience.
  • Havoc OS.

Çok haklısın, topladığı veriler hangi sitelere girdiğin neleri sevip sevmediğin -gizliliğe bu kadar önem veren biri Smart Phone kullanmaz kiii- 🤪 🤪 internette gizli kalmak? Bilgiler yararlı ama elinize sağlık (@Google Tracker (firebase)

Sevgili moderatör hesabı vereyim siz kullanın

Son düzenleme:

cengover_ekin

Centipat
Makaleler
1
Bu konuyu arıyormuşum. Yorumu bırakıyorum, en kısa sürede uygulamaları deneyeceğim.

Yeni konular

Yukarı