Android'de veya diğer Linux tabanlı mobil sistemler için terminal var mıdır?

Ubuntu touch, postmarketos, mobian gibi telefon için geliştirilmiş Linux dağıtımları mevcut. Onlardan telefonunuza uygun bir dağıtım varsa onu kurabilirsiniz. Ama belirteyim telefon Linux dağıtımları henüz emekleme aşamasında. Waydroid ve pwa olmadan uygulama desteği çok az.

Yani gereksiz ve anlamsız bir uğraş diyorsun şu anki konumda. Peki bunun için özelleştirilmiş Android sürümü falan var mıdır? Hani topluluk tarafından yapılmış.

Yani gereksiz ve anlamsız bir uğraş diyorsun şu anki konumda. Peki bunun için özelleştirilmiş Android sürümü falan var mıdır? Hani topluluk tarafından yapılmış.

LineageOS var. Android tabanlı güzel bir işletim sistemi. Aurora Store ve MicroG gibi Google alternatifi çözümlerle güzelce kullanılabiliyor ve cihaz desteği de telefon Linux dağıtımlarına kıyasla daha iyi durumda.

Yusuf İpek YouTube kanalında LineageOS ile ilgili işinize yarayabilecek içerikler var. Onlara bakabilirsiniz.

LineageOS var. Android tabanlı güzel bir işletim sistemi. Aurora Store ve MicroG gibi Google alternatifi çözümlerle güzelce kullanılabiliyor ve cihaz desteği de telefon Linux dağıtımlarına kıyasla daha iyi durumda.

Yusuf ipek YouTube kanalında LineageOS ile ilgili işinize yarayabilecek içerikler var. Onlara bakabilirsiniz.

Aynen ben de J5 J500F boşta duran telefonuma yüklemiştim, Android 9 ROM'u idi hatta terminal uygulaması da vardı ama spesifik bir şekilde çalışmıyordu yine.

Yusuf ipek YouTube kanalında LineageOS ile ilgili işinize yarayabilecek içerikler var. Onlara bakabilirsiniz.

Anladım peki Android yerine tercih edilebilir mi sizce? Huawei kullanıyorum zaten hiçbir Google hizmeti kullanamıyorum ya Android 12 geçeceğim ya da LineageOS hangisini önerirsiniz.

Anladım peki Android yerine tercih edilebilir mi sizce? Huawei kullanıyorum zaten hiçbir Google hizmeti kullanamıyorum ya Android 12 geçeceğim ya da LineageOS hangisini önerirsiniz.

LineageOS zaten Android tabanlı hocam. O da Android yani. Özellikle Huawei gibi Çin menşeii markaların ROM'ları pek güvenilir gelmiyor bana. Kurabiliyorsanız LineageOS kurun.

Hocam, çok araştırdım eskiden Huawei desteğe yazarak kod alabiliyormuşuz ama artık yapmıyorlarmış fakat ücretli uygulamalar var sanırım kullanmadım ama.
Zaten Redmi Note 8'e geçtim.

Anladım o zaman farklı bir işletim sistemi kullanamayacağım peki Termux benzeri bildiğiniz bir program var mıdır? veya Termux'u terminale daha çok benzetebilme gibi bir şansım var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı